בית מעצר אבו כביר


הארכת מעצר באבו כביר או מעצר בית ? הכול תלוי בבקשת המשטרה ובהחלטת בית המשפט ואנחנו עוקבים דרוכים אחר העדכונים בתקשורת. כאשר מדובר על שולה זקן, מדובר בעניין לציבור, אך מאות אנשים, כמוני וכמוך, עומדים בכל יום בפני דיון שכזה, וחלקם מגיעים לאבו כביר או לבית מעצר אחר.

לפעמים זה קורה על מנת לאפשר לחוקרים לאסוף ולבסס ראיות, לפעמים מדובר במניפולציה. הארכת מעצר ממקמת אתכם צעד אחד עמוק יותר בתוך העולם הפלילי, אבל בטח שלא מרמזת על אשמה או על ראייה חותכת כנגדכם.

מכירים מישהו שיושב באבו כביר או עומד בפני דיון הארכת מעצר? זה מה שאתם צריכים לדעת
"מה גבי נמצא עכשיו בבית סוהר?" שאלה אותי בדאגה אחות של חשוד במעשה מגונה, אשר נמצא בהארכת מעצר. "הוא אחד כזה שמאוד קנאי לפרטיות שלו, איך הוא יסתדר?"

חשודים אשר מעצר הוארך, אינם נכנסים ישר אל בית הסוהר, אלא שוהים בבית מעצר. תחנת ביניים למעצר המכונה מעצר ימים, אשר בסופו על הפרקליטות לקבוע האם להגיש כתב אישום או לשחרר את החשוד לדרכו.

נשמתם לרווחה ?
אז זהו, שדווקא תחנת הביניים הזו, בית מעצר, כאשר באזור המרכז בדרך כלל מדובר בבית מעצר באבו כביר. יכולה להיות חוויה קשה מאוד בעבור אנשים רבים, בייחוד כאלה שאין להם כל ניסיון עם בתי מעצר. באבו כביר למשל נמצאים חשודים במגוון עבירות, מה שאומר שאפשר לפגוש שם אנשים מכל הסוגים, ואין שם ממש השקעה בלגרום לכם להרגיש כך שגם אם מדובר בכמה ימים בבית מעצר אבו כביר, החוויה יכולה להיות קשה.

אנשים ששהו בבית מעצר, אחרי הארכת מעצר, מספרים על הלם, פחד, קושי להתמודד עם המעצר והמעבר מחיים רגילים לשהייה בבית מעצר אבו כביר מי ששוהה באבו כביר או בכל בית מעצר לצרכי חקירה, אינו יכול להיות בקשר עם האנשים האהובים עליו, על מנת שלא ישבש את החקירה, דבר הפוגע לא רק במצבו הנפשי של העצור, אלא גם בפרספקטיבה שלו לגבי המצב בו הוא נמצא, מה שעלול לגרור החלטות פזיזות מצד החשוד.

כאשר חשוד נמצא בבית מעצר אבו כביר או כל בית מעצר אחר, הקשר היחיד שלו עם מה שקורה בחוץ, הוא באמצעות עורך דינו, כך שעו"ד אמפתי ורציני הוא קריטי
כאן בעבורכם או בעבור מישהו שאתם מכירים ודואגים לו.

אז מה חשוב לדעת על הארכת מעצר

אדם יכול להיעצר, כאשר המעצר מוגבל ל 24 שעות בלבד.במידה והמשטרה מעוניינת להאריך מעצר של חשוד או נחקר היא פונה לבימ"ש על מנת לבצע דיון להארכת מעצר. 
 

דיון בהארכת מעצר מתקיים בבית משפט ולאחר מכן, במידה והוחלט להאריך את מעצרו, מופנה החשוד לבית מעצר אבו כביר או בית מעצר אחר, לפי מיקום גיאוגרפי.

לנחקר יש את הזכות לתנאי מאסר הולמים מבחינה תברואתית, היגיינית וכד', באבו כביר או בכל בית מעצר אחר.

לפני הדיון להארכת מעצר, המשטרה חייבת להודיע לנחקר ולעורך דינו, או קרוביו לקראת הדיון המשטרה מגישה לביהמ"ש בכתב, בקשה מנומקת המסבירה את הצורך בהארכת מעצר. הנחקר ראשי לעיין בבקשה הזו, ללמוד ממנה ולהתכונן לדיון.

הדיון בבימ"ש חייב להתקיים בנוכחות הנחקר,אלא אם כן החליט השופט כי בשל מצב בריאותי לקוי לא יכול הנחקר להשתתף בדיון. במקרה כזה ייערך הדיון בנוכחות עורך דינו של הנחקר בלבד או בנוכחות עורך דין אשר ימנה לו ביהמ"ש, במידה ועדיין איננו מיוצג ע"י עורך דין מטעמו. הדיון מתקיים בדלתיים פתוחות, אלא אם כן ביקש הנחקר לקיימו בדלתיים סגורות עקב פגיעה בענייניו.

חוות דעת בנושא בית מעצר אבו כביר

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9