שחרור ממעצרים


עצרו אותי. אני הולך לכלא, נתראה בעוד כמה שנים. כן, זה מה שהרבה אנשים חושבים כשעוצרים אותם בגין עבירה פלילית. והגיע הזמן שתדעו. גם אם עצרו אתכם, זה לא אומר שירשיעו אתכם ולכן אל תרתמו את הסוסים לפני העגלה.

תאמינו או לא, ישנם עצורים שלא מבלים בבית מעצר אפילו יום, למה. סביר להניח שיש להם עורך דין פלילי שיודע לשחק נכון עם הקלפים שבידיו. כן, זה שחרור ממעצרים זה קצת כמו פוקר. הכול תלוי במה אתה חושף ומה אתה מסגיר.

אם עצרו אתכם בחדש למעורבות בעבירה פלילית, הפרקליטות יכולה לדרוש מעצר ימים, כלומר מעצר עד הגשת כתב האישום, לצרכי חקירה וביסוס תיק הראיות נגדכם.יש הרבה עצורים שפשוט לא מבינים למה הם צריכים לשהות בבית מעצר אם הגשת כתב אישום נגדם, עדיין מוטלת בספק ופה לבחירת עורך דין טוב יש השפעה מכריעה על התהליך שיקבע איפה תבלו את הימים עד ההחלטה אם אכן להגיש נגדכם כתב אישום ועל איזה סעיף.


תארו לעצמכם שהייתם צריכים לבלות את הימים בבית מעצר, בתנאי כליאה צפופים, רחוקים מהסביבה הטבעית שלכם.
מעצר בבית מעצר זהו אינו פיקניק וסביר להניח שאם מדובר במעצר ראשון, החוויה הזו הולכת להותיר לכם צלקת, לא משנה מה יהיה השלב הבא.

מעצר ימים
לפני הגשת כתב אישום
עד 30 יום המשמעות היא שתבלו בבית מעצר עד אשר יגישו, אם בכלל כתב אישום
מעצר עד תום הליכים
אחרי הגשת כתב אישום
עד 9 חודשים המשמעות שעד תחילת המשפט שלכם תהיו במעצר.

העבירה, העבר שלכם, הסיבה בגינה ביצעתם את העבירה וחוזק הראיות שנגדכם, הם רק חלק מהקלפים איתם עורן דין פלילי טוב משחק בדיון על מעצר ימים.למדינה  מאוד נוח לשכן את כל העצורים בבית מעצר, למה להסתכן בבריחה, מה אכפת להם מהצפיפות, הפעלת המנגנון הבירוקראטי או הנזק הנפשי שיגרם לכם, עקב מעצר ימים לפני בכלל שהגישו כתב אישום. הכי קל לפעול בשיטת העדר, נעצר, נכנס למעצר ימים ואז אלוהים גדול. בגלל זה השחקן שבפינה שלכם חיוני כל כך, הוא זה שרואה רק אתכם ולא את הסטטיסטיקה.

מעבר למעצר ימים, ישנו מעצר עד תום הליכים, אשר למעשה מתקיים אחרי הגשת כתב האישום. גם פה, נטיית לב התובעים היא תמיד לנעול ולזרוק את המפתח ואם חשבתם שבמעצר ימים אתם זקוקים לעורך דין פלילי טוב, במעצר עד תום הליכים, אתם צריכים שחקן פוקר מצטיין. בשלב זה כבר יש ראיות הקושרות אתכם אל העבירה, כתב אישום כבר הוגש ולמעשה מתחיל מה שנקרא שלב גיבוש התיק נגדכם.  בשלב זה של מעצר ימים, עורך הדין שלכם יצטרך לעבוד קשה יותר על מנת להוכיח מדוע אין צורך במעצר בשלב זה של החקירה.

 שחרור ממעצרים, זה אפשרי גם בנסיבות מחמירות.לדוגמא תיק שהתנהל במשרדנו  :
כנגד הנאשם הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בגין עבירות חמורות של אלימות במשפחה .ע"פ כתב האישום הנאשם הכה את אשתו באגרופים בראשה ובפניה סטר לה ובעט בה ונשך אותה .העבירה בגינה הוגש כתב אישום כלפי הנאשם -תקיפה בנסיבות מחמירות .

נטיית בית המשפט הינה לאשר מעצר עד תום הליכים, במקרים בהם מדובר בעבירות חמורות של אלימות במשפחה,בעיקר במקרים בהם ישנן עדויות פיזיות לעבירה. באמצעות ייצוג מקצועי והבאת הוכחות תומכות למצבו של החשוד בעת התקיפה, הצליח משרד עו"ד נגה ויזל, למנוע מעצר עד תום הליכים ולהשיג שחרור עד להגשת כתב אישום.

 

 

חוות דעת בנושא שחרור ממעצרים

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9