הקלטת חקירה פלילית


 

בניגוד להקלטות אחרות, שם אסור להקליט צד ג' , אולם מותר להקליט שיחה שאתה חלק ממנה, במידה והינכם מבקשים להקליט חקירה במשטרה, אתם חייבים לדעת שהקלטה ללא ידיעת החוקר, יכולה להיחשב כשיבוש הליכי חקירה. חקירה פלילית זה אינו דבר של מה בכך, לא מדובר פה במשחק ילדים, אתה עומד בפני הליך פלילי ולכן גם אם חשבת להקליט את החקירה, רצוי שתדע שהחוקר חייב לדעת על כך ואל תעשה צעד כזה, ללא יעוץ מקדים מעורך דין פלילי, שהרי יש חוקים ברורים כיצד ומתי ניתן להקליט חקירה פלילית. 

החוקר נתן לי אישור להקליט את החקירה, אולם במהלך החקירה נאמרו דברים שעלולים להפליל אותי. האם אני רשאי לקחת את הקלטת היות ואני יזמתי את ההקלטה ?

הקלטתי חקירה פלילית באישור החוקר. בהקלטה ישנן עדויות להתנהגות ברוטאלית מצד החוקר, האם אוכל להשתמש במידע הזה על מנת לטעון שפגעו בזכויותיי במהלך החקירה ? איך יידעו שאכן בוצעה הקלטה של החקירה הפלילית ואיך אדע שהמשטרה אינה מעלימה אותה בתום החקירה שהוקלטה ?

אתה רשאי לבקש מסמך חתום, המעיד על הימצאותה של ההקלטה בתיק החקירה. במסמך זה מצוין כי החקירה הוקלטה, באישור החוקר ובאמצעות ציוד הקלטה שסופק על ידי הנחקר.

הקלטה של חקירה פלילית הינה הליך אשר חייב להיעשות בצורה גלויה, בהתאם לחוקים ברורים, כך שלא יהיה ספק שמדובר בהקלטה אותנטית שאין לה כל השפעה על הליך החקירה עצמו. אם זומנת לחקירה פלילית וחשבת להקליט אותה, אל תעשה צעד זה ללא התייעצות עם עורך דין פלילי, מחשש שתחפור לעצמך בור גדול יותר.

 

בעידן של ימינו, בו הדברים הנאמרים ניתנים לפרשנות, לא פעם אנו משתמשים בהקלטה על מנת שלא להשאיר מקום לספק לגבי מה נאמר ומתי. היום נקליט שיחה עם נציג שירות של חברה סלולארית, נקליט שיחה עם פקיד הבנק. אז על אחת כמה וכמה נבקש להקליט חקירה פלילית. 

הקלטת חקירה פלילית, זכות בסיסית או שיבוש הליכי חקירה ? קלף מנצח או ירייה ברגל ?

 

 

אני הולך להקליט את כל החקירה" אמר לי לקוח "שיראו מה זה לחקור אותי. ככה הכול יהיה מתועד" המשפט הזה הבהיר לי שחשוב לעשות סדר בכל נושא הקלטות החקירה ולענות על כמה שאלות בוערות שוודאי מעסיקות כל מי שעומד בפני חקירה פלילית.

זומנתי לחקירה במשטרה. אני יודע שהחוק לגבי הקלטות אומר שכל עוד צד אחד מודע להקלטה, אין כאן עבירה על החוק. האם הדבר נכון גם לגבי חקירה פלילית?

חוות דעת בנושא הקלטת חקירה פלילית

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9