מעצר לצרכי חקירה


ראובן, רופא מכובד, נעצר ונלקח לחקירה עקב חשד להתנהגות לא נאותה בפציינטית. ראובן מעולם לא היה במעצר, לא נחקר ואין לו כל הסתבכויות עם החוק. הוא הגיע לתחנה מבולבל, מפוחד. חושב על הנזק שיגרם למרפאה שלו, עקב התלונה.

המקרה המדובר התייחס לפציינטית וותיקה, עימה היו לרופא קשרי עבודה, ידידות. היא טענה שהרופא בדק את שדייה, פרק זמן ארוך מהרגיל, שהחמיא לה על גופה וטען ששדיה הם היפים ביותר שראה. בעת הבדיקה, צבט הרופא את הפטמה ואמר לה שהיה שמח אם לאשתו היו שדיים יפים כל כך. המקרה גרם לה להרגיש אי נוחות וחרג מתפקידו כרופא .

כאשר אדם נעצר לצרכי חקירה, הוא למעשה מנותק מהעולם. מדובר בפרק זמן קצוב ואינטנסיבי, בו החוקרים עושים הכול, על מנת לקבל כמה שיותר מידע אודות המקרה ואודות מעורבותו של החשוד. פרק זמן קריטי- אשר יכול להכריע לכאן או לכאן, ולקבוע את המשך המהלכים כנגד החשוד.

מעצר לצרכי חקירה, למה קריטי שעו"ד פלילי יחכה לכם בתחנת המשטרה

מעצר לצרכי חקירה, זהו הליך חוקי. המשטרה יכולה לעצור או לזמן לחקירה, אדם החשוד בביצוע מעשה פלילי. יחד עם זאת, חשוב מאוד לשים לב שזכויותיו של החשוד נשמרות לאורך כל החקירה. אסור לטרטר, לאיים או לפגוע בחשוד. יש להתייחס אליו בכבוד ולא להניח הנחות מראש.

במקרה של מתן : מתן נעצר ונחקר עקב תלונה שהגישה גרושתו. בטענה שהוא מתעלל מינית בילדים. הוא ניסה להסביר להם שמדובר בנקמה, אולם הם התייחסו אליו כמתעלל, איימו עליו שלא יראה יותר את ילדיו ותיארו בפניו מה עושים למתעללים בילדים בבית הסוהר.

גם אם עצרו אתכם לצרכי חקירה. חשוב שתבינו שלא מדובר אוטומטית באשמה. חקירה נועדה על מנת להבין מהי, אם בכלל, מעורבותכם במקרה ולהחליט על המשך הליכים.

במקרה של נעמה. היא נעצרה לחקירה בחשד למעורבות בסחיטה ואיומים. היא לא ידעה מה רוצים לשאול אותה, במה היא חשודה וישר החלה לסנגר על עצמה ולמסור אינפורמציה מפלילה. מרוב פחד וביטחון שיאשימו אותה. אם נעמה הייתה מגיעה לחקירה, עם ייעוץ מקדים. היא הייתה יודעת למה לצפות גם אם יש לכם מידע חיוני לפרשה. חשוב מאוד שתדעו לשחק נכון עם הקלפים שברשותכם. אין למסור מידע, לפני שהושגו הבנות עם החוקרים. אם יש לכם מידע בעל ערך לחקירה.

במקרה של בר: הוא נלקח מזירת האירוע, הישר אל תחנת המשטרה. מעצר לצרכי חקירה. היות והוא היה שותף לדבר העבירה, היה לו מידע רב ערך אודות המבצעים עצמם. בר חשב שיוכל לתת את המידע ובכך יסיר מעצמו חשד, הוא לא השכיל להגיע לעסקת טיעון עם החוקרים, לבדוק מהו ערכו האמיתי של המידע ובכך חשף את כל הקלפים בחקירה הראשונה.

חוקרים במשטרה מנוסים מאוד בחקירת חשודים, מה שמוביל למצב לא מאוזן בין אזרחים תמימים, שלא ראו חדר חקירות בחיים, לבין חוקרים מפולפלים מאוד, שלא בוחלים בשום טאקטיקה להשגת המידע. המצב הלא שוויוני הזה, עלול להוביל לחקירה בה ידם של החוקרים עליונה. חשוב להבין את הטאקטיקות הנהוגות בחדר חקירות, לא להילחץ ולא ליפול בפח.

במקרה של נועם: החוקרים נתנו לו תחושה שמעצר לצרכי חקירה, הוא רק שלב סטנדרטי בדרך לכתב אישום ואז למאסר. לא אכפת להם אם ידבר או לא, כל העובדות מדברות במקומו. יש להם תיק מלא עליו. זו כמובן הייתה הצגה. אך נועם שהרגיש שהקירות לוחצים עליו, החליט להודות באשמה.

נעצרתם לצרכי חקירה במשטרה. הנה כמה דברים שאתם חייבים לשנן. מעצר לצרכי חקירה זהו הליך ראשון. לא כל מעצר או חקירה, מובילים לכתב אישום, לא כל מעצר לצרכי חקירה באמת מוצדק. מדובר בתחילתה של חקירה וכמו כל התחלה, החוקרים מנפים את החשודים בהתאם. זהו בסיס החקירה.

גם אם נלקחת לחקירה מזירת האירוע או זומנתם לחקירה. אף פעם אל תגיעו ללא הכנה מוקדמת של מה צפוי לכם, מה רצוי לומר. ידע זה יתרון עצום בהתנהלות בחקירה פלילית

עומדים בפני חקירה פלילית ? מישהו שאתם מכירים זומן לחקירה? משרדנו מתמחה בייצוג חשודים בחקירה פלילית.

חוות דעת בנושא מעצר לצרכי חקירה

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9