הארכת מעצר פלילי


כשמדברים על הארכת מעצר פלילי, הדבר יכול להתבצע לפני הגשת כתב אישום (מעצר ימים) או אחריו (מעצר עד תום הליכים) שני שלבים חשובים מאוד בהם אתם חייבים ייצוג משפטי הולם

כך טיפל משרדנו במקרה של ארנון- הארכת מעצר פלילי לפני הגשת כתב אישום

ארנון נעצר על ידי המשטרה ונלקח לתחנת המשטרה, על מנת לתת את גרסתו לאירוע פלילי שהתרחש במקום בו שהה. לאחר חקירה ראשונה, הבינו החוקרים כי הם מתמודדים עם חשוד במעשים ולא עם עד ולכן עכבו אותו ל24 שעות.לאחר שתמו 24 השעות הראשונות, רצה ארנון ללכת בטוענה שאין לו שום קשר למקרה, החוקרים הרגישו שהם צריכים להמשיך ולחקור אותו ולכן ביקשו הארכת מעצר פלילי.

בשלב זה של החקירה, מדובר במעצר ימים, כלומר הארכת מעצר פלילי, אשר מתבצעת לפני הגשת כתב אישום ועיקרה, איסוף ראיות, חקירות נוספות, חקירה מעמיקה יותר שלך וכל מה שיכוללסייע למשטרה להוכיח שאתה אשם.

ארנון, שנלקח מזירת האירוע הישר אל התחנה ושיתף פעולה באופן מלא. הבין שכעת, רגע לפני דיון הארכת מעצר, עליו לקבל ייצוג משפטי , אם הוא רוצה למנוע הגשת כתב אישום או כל מעצר.

חשוב שתדע: גם אם המשטרה מחליטה לעכב אותך ומקבלת הארכת מעצר, מעצר ימים אינו מעיד על אשמה ובטח שלא על הגשת כתב אישום והתחלת הליך פלילי. וזהו בדיוק המקום ללחוץ.

כשמשרדנו נכנס לתמונה הבנו מהר מאוד כי אין כל עילה לעכב את רונן לחקירה בארכת מעצר בשלב זה, היות והראיות נגדו נסיבתיות מאוד, למעשה, מלבד היותו נוכח בקרבת מקום לאירוע והעובדה כי בעבר נעצר על ידי המשטרה, לא הייתה למשטרה שום הוכחה או קצה חוט הקושר אותו אל האירוע למשטרה לא היו חשודים אחרים ולכן היה לה קל לתלות את תקוותיה באזרח אשר לו הרשעה פלילית. כאשר ייצג משרדנו את ארנון בבקשה להארכת מעצר פלילי, הצלחנו למנוע מעצר ימים ולשחררו.

כך טיפל משרדנו במקרה של טובי, הארכת מעצר פלילי אחרי הגשת כתב אישום. מעצר עד תום הליכים

טובי נעצר והוגש נגדו כתב אישום על תקיפה מינית ואיומים. בכתב האישום טענה הפרקליטות כי טובי תקף אישה צעירה ואף איים עליה שאם תספר למישהו על התקיפה, הוא יפגע בה ובבני משפחתה. עקב האיום לכאורה, ביקשה הפרקליטות הארכת מעצר פלילי.הפרקליטות תלתה את בקשת בשיבוש הליכי משפט, במקרה בו ישתחרר הנאשם למעצר בית ויוציא לפועל את איומו, באמצעות קשרים שיש לו לכאורה עם גורמים מפוקפקים תפקידנו היה להוכיח כי לא הושמע כל איום וכי מרשנו אינו פועל בשום אמצעי על מנת לממש איום כלשהו או לשבש הליכי משפט.

חשוב שתדעו: כאשר ישנו דיון על הארכת מעצר פלילי, לאחר הגשת כתב אישום על סנגרו של הנאשם לספק פתרון סביר לכל סוגיה אותה מעלה התביעה, במטרה למנוע את שחרורו.

כך למשל הצענו חלופת מעצר של מעצר בית, הכולל התחייבות של אי יצירת קשר עם המתלוננת, משפחתה, מכריה, כולל אי יצירת קשר בשום אמצעי, לרבות מיילים או אס.אם.אס עם אותם אנשים אשר לטענת הפרקליטות יכולים לממש את האיום.

ברגע שהוכחנו כי אין כל כוונה לממש איום כלשהו על מי מהמעורבים בפרשה וכי ניתן למנוע ולעקוב אחר מעשיו של החשוד בעת מעצר בית, הצלחנו למנוע הארכת מעצר פלילי ולשחרר את הנאשם למעצר בית עם סייגים, עד תחילת המשפט.

חוות דעת בנושא הארכת מעצר פלילי

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9