חוות דעת » עבירות אלימות

ייצוג נאשמים באלימות במשפחה


סיטואציות בין בני זוג כמו הליך גירושין, מביאות אל שולחן הדיונים אישומים בגין אלימות במשפחה, מצד בין הזוג, גם שאין כל הצדקה לאישום. האישה משתמשת בכל התחמושת על מנת לשפר את מעמדה בהליך הגירושין והתוצאה, הגבר הנאשם נאלץ להתמודד עם האשמות שווא. איך עושים זאת, הכול בפוסט שלפניכם אודות ייצוג חשודים באלימות במשפחה.

א לא האמין שזה קורה לו. אחרי עשר שנות נישואין ושני ילדים, הרצון שלו לפרק את החבילה לא התקבל בהבנה מצד אשתו החוקית. היא האשימה אותו בגזילת שנותיה היפות ביותר, במרמה, בשבירת ההסכם הקדוש של ברית הנישואין ויחד עם כל זה, גם האשימה אותו באלימות כלפיה.

הזימון לחקירה תפס אותו לגמרי לא מוכן וגם כשסירב השוטר להגיד לו במה מדובר, לרגע לא חשב שהוא הולך להיות מואשם במשהו כל כך לא מתאים לו, אלימות במשפחה. זה לא קרה בתוכנית טלוויזיה זה אפילו לא קרה למישהו שהוא מכיר מרחוק, זה קרה לו ולבית שלו.

כאשר מדובר על ייצוג חשודים באלימות במשפחה, חשוב להבין שגם תלונה בגין אלימות אשר מוגשת מטעם האישה החוקית, היא עבירת אלימות לכל דבר ויכולה לגרור אחריה הרשעה פלילית. אל תתנו ליחסי הקרבה לבלבל אתכם, החוק רואה באלימות במשפחה עבירה חמורה ככל עבירה אחרת.

 

למה עבירות אלימות במשפחה מורכבות ?.

ברוב הסיטואציות של תלונת אישה כנגד בעלה, מתרחש האירוע בדלתיים סגורות, כאשר רק הבעל והאישה נוכחים במקום. מצב זה מעמיד את תלונת האישה בגין העבירה האלימה, למול גרסתו של חשוד, כך שמדובר במצב של הוא אמר, היא אמרה. אז מה עושים, בודקים את הסיפור לעומק, מגלים מניעים נסתרים ונתמכים בעדויות בשטח. ייצוג חשודים בעבירות אלימות כמו אלימות במשפחה, מצריך הבנה ודיוק מצד עו"ד הפלילי, כך שיידע לזהות את הפרצה בסיפור ולהוכיח כי אכן מדובר בתלונת שווא.

נקודות חשובות בניהול תיק בעבירות אלימות במשפחה.

מיהו החשוד- האם יש לו עבר אלים, האם הוגשו נגדו תלונות בעבר, האם יש לו כל רקע פלילי, האם הואשם בעבירות אלימות כלשהן. אופיו של החשוד חשוב מאוד כאשר מדובר על ייצוג חשוד באלימות במשפחה ולכן מומלץ לגבות את החשוד בכמה שיותר עדויות אופי תומכות. במקביל, לא פחות חשוב, להבין מיהי המתלוננת והאם הגישה תלונות שווא בעבר.

מהי הסיטואציה- אם בני זוג חיים בהרמוניה 10 שנים ולפתע, כאשר הגבר רוצה להתגרש הוא הופך אלים, תוכל ההגנה להשתמש בזאת על מנת ליצור ספק סביר.לא פחות חשוב, ייצוג חשודים בעבירות אלימות, כמו אלימות במשפחה, חייב לכלול בתוכו ניהול הוכחות וחקירה נגדית מעמיקה, אשר מטרתה למצוא פרצה בסיפור. בשלב זה חייבת ההגנה להשתמש בכל התחמושת שלרשותה, כך שהפרשה תסתיים ללא אשמה ובטח ללא הרשעה.

מה המצב הרגשי והנפשי של התלוננת, האם היא מרירה , כועסת, פגועה, האם נשבעה לנקמה. מי תומך בסיפור שלה, כמה מהימנים העדים, מתי הם נקטו עמדה. האם היא עקבית בסיפור, האם דבריה הגיוניים ויושבים בקנה אחד עם המציאות. נקודות אילו ואחרות חיוניות להגנה ולהוכחה כי אכן מדובר בתלונת שווא.

מילה לסיכום רבים נוטים לחשוב כי החוק לוקח באופן ברור את הצד של האישה, אך בסיכומו של יום החוק לוקח אך ורק את הצד של הצדק ולא אחת, כאשר מתברר שמדובר בתלונת שווא, בתי משפט יפסקו פיצויים לנאשם בגין העוולה שנגרמה לו .

חוות דעת בנושא ייצוג נאשמים באלימות במשפחה

 •  חוות דעת על עיכוב הליכים במשפט פלילי .
  קרא עוד
 • אין עוררין לגבי חיוניות פעילויות המשטרה בשמירה על הסדר והארגון במדינת ישראל, על כן בידי השוטרים מונחות סמכויות רבות, בכדי להגן על האינטרס הציבורי של אזרחי המדינה. כתוצאה מכך, לעיתים נעשה שימוש בלתי סביר בכוח הרב הנתון בידי המ...
  קרא עוד
 • אחד הפסוקים המפורסמים ביותר בספר משלי מתחיל במילים "מוות וחיים ביד לשון...". בעידן המודרני בו המילים שלנו יכולות להגיע לתפוצה רחבה בצורה בלתי רגילה תוך זמן קצר ולקבל תהודה שלא תמיד צפינו לה, המילים החכמות והעתיקות ה...
  קרא עוד
 • כמעט מדי יום ביומו מתעוררים תושבי מדינת ישראל לעיתוני הבוקר המדווחים על אינספור מקרים של אלימות. למעשה, בעיית האלימות במדינת ישראל כה החמירה במהלך השנים האחרונות, עד שנראה כי חרף כל הניסיונות לעקור את התופעה מהשורש, לצערנו הר...
  קרא עוד
 • כעורכת דין המתמחה בתחום הפלילי, אני נתקלת לא מעט במקרים של תלונות שווא. לצערי, גם כשהתלונה שקרית, האדם שהתלוננו עליו עשוי להסתבך בדרכים שונות בגלל המצוקה אליה נקלע בזמן המאסר וגם בשל הלחץ הנפשי שמופעל עליו. לכן, העצה החשובה ביו...
  קרא עוד
 • אם עומד כנגדך חשד או אשמה בגין ביצוע עבירת אלימות כלפי המשפחה – אלימות שמתבטאת כלפי האישה או הילדים – דע לך כי יש בכך סכנה אמיתית לגורל עתידך. כיום, עם העלייה במספר עבירות מסוג זה, כל אדם שנחשד בביצוע עבירת אלימות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9