חוות דעת » עבירות אלימות

כתב אישום על איומים


הרבה אנשים נמצאים היום בלחץ עצום. העובדה כי רובנו עובדים שעות רבות, על מנת להתפרנס לצד לחצים רבים אחרים המלווים את חיי היום יום, יכולים להוביל לסיטואציות לא נעימות, בהם נעשה שימוש באיומים, בכוונה או בחוסר תשומת לב.

לעיתים מי שמוזמן לחקירה במשטרה, מופתע לשמוע שמדובר על חקירה בגין איומים. אחרי הכול, אלה בסך הכול מילים. הן לא פוצעות, לא גורמות נזק. תתפלאו. גם איומים מילוליים, יכולים להוביל לכתב אישום על איומים ולהכניס אתכם לסטטיסטיקה.

על מנת להמחיש לכם כמה חשד לאיומים יכול להיות חמור ואיך מי שלא מבין
יכול רק לסבך את המצב.

הנה מקרה שטיפלנו בו ועסק בכתב אישום על איומים.

פריאל ומתן, שני בחורים צעירים בשנות ב20 לחייהם, החליטו לרכוש יחד דירה להשקעה. השניים הביאו כסף מהבית, כל אחד לפי יכולתו, השקיעו בשיפוץ נרחב והעמידו את הדירה למכירה.

עברו מספר חודשים והדירה לא נמכרה. המשכנתא שלקחו החלה להיות כבדה עליהם, הם לא יכלו לקחת משכנתא לדירות משלהם והמתח החל להצטבר.

מה שהתחיל כרצון של שני חברים טובים להשקיע יחד ולעשות קצת כסף פאסיבי, התדרדר להאשמות, התחשבנויות וטונים צורמים.

באחת הפגישות בניהם, הגיע פריאל עם אבא שלו. האב הגיע כולו עצבני וכועס, הוא החל לצעוק על מתן ואיים עליו שאם לא יסכים למכור את הדירה לחבר שלו, במחיר הפסד, האבא כבר ידאג שיטפלו בו.

מתן החליט ללכת לתחנת המשטרה להגיש תלונה בגין איומים. על מנת שיוגש כנגד אביו של פריאל כתב אישום על איומים.

מהן הטעיות שעשה החשוד באיומים
לפני שפנה למשרד עורכי דין שיודע לטפל בסוגיות כמו כתב אישום על איומים

לאחר שהתברר לו על הגשת התלונה, הוא הרים טלפון למתלונן ואיים עליו בשנית שמעשים כגון אילו רק מחמירים את מצבו. יתרה מזאת, החשוד באיומים שלח למתלונן הודעת טקסט בה הוא כתב דברי איום מפורשים

החשוד התעלם לחלוטין מהעובדה שזו לא הסתבכות ראשונה שלו עם החוק. בהיותו אדם חמום מוח, הוא כבר נעצר בעבר, בחשד לאלימות. אומנם לא הוגש נגדו כתב אישום, אך עובדה זו אינה תורמת לו.

הוא השתמש בבנו על מנת להעביר מסרים שליליים ולנסות להשפיע על המצב, ובכך סיבך לא רק את עצמו, אלא גם את בנו.

התנהגותו המזלזלת והלא מחושבת הובילה לכתב אישום על איומים. הוא כבר אינו בגדר חשוד או נחקר סתמי, הוא הולך לעמוד בפני תוצאות מעשיו ולתת עליהם את הדין.

בשלב זה, בו הבין הנאשם כי הוא עומד בפני כתב אישום על איומים ואולי אפילו האשמות חמורות יותר. לא היה מנוס מפניה למשרד עורכי דין, כזה שמתמחה בעבירות פליליות ובניהם כתב אישום על איומים.

משרדנו בחן את המקרה, בחן את הנפשות הפועלות והצליח לבסס קו הגנה
אשר הוביל בסופו של דבר לסגירת המקרה, ללא הרשעה.

מה שעמד לרשותנו: אסטרטגיה ברורה, מורכבת משלבים, הכרות עם מערכת המשפט וניסיון של ייצוג נאשמים רבים בכתב אישום על איומים.

כך למשל:, בראש ובראשונה שלחנו את האב לסדנה לטיפול בכעסים, על מנת לראות שהוא מבקש לטפל בעצמו, העמדנו את הרקע לאיומים, כולל לחציו וחוסר האונים של האב על המצב שנוצר בקדמת הבמה, הנאשם הביע חרטה כנה על מעשיו.

רק משרד עורכי דין שיודע איך לבנות אסטרטגיה צעד אחר צעד
יכול להתמודד עם כתב אישום על איומים  

חוות דעת בנושא כתב אישום על איומים

 •  חוות דעת על עיכוב הליכים במשפט פלילי .
  קרא עוד
 • אין עוררין לגבי חיוניות פעילויות המשטרה בשמירה על הסדר והארגון במדינת ישראל, על כן בידי השוטרים מונחות סמכויות רבות, בכדי להגן על האינטרס הציבורי של אזרחי המדינה. כתוצאה מכך, לעיתים נעשה שימוש בלתי סביר בכוח הרב הנתון בידי המ...
  קרא עוד
 • אחד הפסוקים המפורסמים ביותר בספר משלי מתחיל במילים "מוות וחיים ביד לשון...". בעידן המודרני בו המילים שלנו יכולות להגיע לתפוצה רחבה בצורה בלתי רגילה תוך זמן קצר ולקבל תהודה שלא תמיד צפינו לה, המילים החכמות והעתיקות ה...
  קרא עוד
 • כמעט מדי יום ביומו מתעוררים תושבי מדינת ישראל לעיתוני הבוקר המדווחים על אינספור מקרים של אלימות. למעשה, בעיית האלימות במדינת ישראל כה החמירה במהלך השנים האחרונות, עד שנראה כי חרף כל הניסיונות לעקור את התופעה מהשורש, לצערנו הר...
  קרא עוד
 • כעורכת דין המתמחה בתחום הפלילי, אני נתקלת לא מעט במקרים של תלונות שווא. לצערי, גם כשהתלונה שקרית, האדם שהתלוננו עליו עשוי להסתבך בדרכים שונות בגלל המצוקה אליה נקלע בזמן המאסר וגם בשל הלחץ הנפשי שמופעל עליו. לכן, העצה החשובה ביו...
  קרא עוד
 • אם עומד כנגדך חשד או אשמה בגין ביצוע עבירת אלימות כלפי המשפחה – אלימות שמתבטאת כלפי האישה או הילדים – דע לך כי יש בכך סכנה אמיתית לגורל עתידך. כיום, עם העלייה במספר עבירות מסוג זה, כל אדם שנחשד בביצוע עבירת אלימות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9