חוות דעת » עבירות אלימות

עורך דין אלימות במשפחה


עורך דין אלימות משפחה, הינו עורך דין אשר מייצג חשודים ונאשמים בעבירות אלימות שונות, בניהם גם אירועים הקשורים לאלימות במשפחה או אלימות כלפי בת זוג.

כשחשוד נעצר בחשד לאלימות במשפחה, הוא נתקל בהרבה דעות קדומות, חוסר פרגון מצד המערכת וטקטיקות חקירה שאינן מוכרות לו, פה נכנס לתמונה עורך דין אלימות במשפחה.


חלק גדול מהקושי שמערימים חוקרים על חשודים באלימות במשפחה, קשור לזהות שלנו כחברה וכני אדם. קשה לנו לקבל עבירה פלילית המתבצעת בין כותלי הבית, על ידי הורה, סב, אח, אימא או מישהו קרוב, היות ובאופן אינטואיטיבי דמויות אילו נתפסות כדמויות מחנכות, מגנות, מי שאמורים לשמור עלינו.


במהלך שנות עבודתי , ראיתי מקרים רבים של חשודים שהרימו ידיים הרבה לפני שהחל המאבק, רק מהפחד להתמודד עם הקשיים, הסטיגמות ודעה החברתית והתקשורתית שממהרת להאשים, הרבה לפני שהיא בודקת את העובדות.


"אני לא צריך עורך דין אלימות במשפחה, אני צריך מכונת זמן או מכונה שתעביר אותי למימד אחר" אמר לי חשוד בעבירת אלימות כלפי אשתו ובנו, בציניות מהולה בכאב. "אף אחד אינו מאמין שמעולם לא הרמתי עליהם יד ושהיא פשוט משקרת, כי היא יכולה."


חשוב לי לומר לכם, עורך דין אלימות במשפחה נתקל במקרים רבים בהם האמת אינה שחור ולבן ולא פעם המונח הזה, אלימות במשפחה, משמש כקלף מיקוח בפרשיות שאינן קשורות באופן ישיר למקרה האלימות.


על מנת להמחיש לכם כמה חשוב לקבל ייצוג משפטי מעורך דין אלימות במשפחה ולא להתייאש לפני שנלחמתם,


הנני פורסת לפניכם שלושה מקרים (בשמות בדויים) המטופלים על ידי משרדנו.


המקרה של ראובן
ראובן גבר בשנות ה40 לחייו, נחשד באלימות במשפחה לאחר שבנו סיפר ליועצת בית ספר כי הוא פוגע בו. היועצת הזעיקה את המשטרה ואת הרווחה ואלה החלו לחקור את המקרה. למרות שבסיפורו של הבן נתקלו אי דיוקים ועלה חשד כי דווקא היה זה תלמיד אחר שפגע בו, המשיכה המשטרה להאמין כי החבלות נגרמו לו על ידי אביו.


ראובן לקח עורך דין אלימות במשפחה, על מנת להוכיח כי בנו מפוחד מאוד וסבל מהטרדות והצקות שנעשו לאורך זמן, על ידי נער אחר בבית הספר וכי כל האשמה כלפי האב, נעשית רק מתוך פחד ומצוקה.


המקרה של שמעון
שמעון נמשך תמיד לסכנות וחלם על עשיית כסף מהיר. היות ואין לו השכלה, מקצוע או משפחה מבוססת, הוא החל לרדוף אחר חלום הכסף הגדול באמצעות הימורים, כשהוא מרווח ומפסיד סכומי כסף גדולים.


אשתו ליוותה אותו בתהליכים וחיה חיים שלמים של פחד וחשש בפני נושים והוצאות לפועל. יום אחד התברר לה כי שמעון לקח כסף שקיבלה בירושה מסבתא ושמרה לביטחון המשפחה והילדים, הדבר הכעיס אותה מאוד וגרם לפיצוץ בין השניים, אשר במהלכו הגישה נגדו תלונה על אלימות במשפחה.


שמעון פנה אל משרדנו וביקש ייצוג של עורך דין אלימות במשפחה, על מנת להוכיח את המניע מאחורי התלונה ואת השתלשלות האירועים שהובילה להגשת התלונה.


המקרה של עדנה
עדנה, אישה כבת 42, אם לשתי בנות נעצרה בחשד שידעה ולא מנעה התעללות ומעשי אלימות כלפי הבנות מצד סבן שהתגורר עימן. כשאביה של עדנה החל להתקשות לתפקד לבדו, לקחה אותו עדנה לביתה וניסתה להעניק לו את הסיוע הנדרש, על אף בעיותיו הנפשיות.


היות והיא עבדה שעות רבות, נותרו הבנות לבד עם סבן, לאחר שאחת הבנות התלוננה בפני הורי חברתה כי הסב מכה אותה, נעצר הסב לחקירה ובמקביל עצרו החוקרים את עדנה.


עדנה ההמומה פנתה לעורך דין אלימות במשפחה, על מנת להוכיח כי מעולם לא חשדה באלימות כלפי הבנות וכי לא נתנה יד לכל אלימות בביתה.


מקרים אלה ומקרים אחרים ממחישים את הצורך הדחוף בעורך דין אלימות במשפחה, במקרה בו אתם נחשדים או נאשמים באלימות מסוג זה.  

חוות דעת בנושא עורך דין אלימות במשפחה

 •  חוות דעת על עיכוב הליכים במשפט פלילי .
  קרא עוד
 • אין עוררין לגבי חיוניות פעילויות המשטרה בשמירה על הסדר והארגון במדינת ישראל, על כן בידי השוטרים מונחות סמכויות רבות, בכדי להגן על האינטרס הציבורי של אזרחי המדינה. כתוצאה מכך, לעיתים נעשה שימוש בלתי סביר בכוח הרב הנתון בידי המ...
  קרא עוד
 • אחד הפסוקים המפורסמים ביותר בספר משלי מתחיל במילים "מוות וחיים ביד לשון...". בעידן המודרני בו המילים שלנו יכולות להגיע לתפוצה רחבה בצורה בלתי רגילה תוך זמן קצר ולקבל תהודה שלא תמיד צפינו לה, המילים החכמות והעתיקות ה...
  קרא עוד
 • כמעט מדי יום ביומו מתעוררים תושבי מדינת ישראל לעיתוני הבוקר המדווחים על אינספור מקרים של אלימות. למעשה, בעיית האלימות במדינת ישראל כה החמירה במהלך השנים האחרונות, עד שנראה כי חרף כל הניסיונות לעקור את התופעה מהשורש, לצערנו הר...
  קרא עוד
 • כעורכת דין המתמחה בתחום הפלילי, אני נתקלת לא מעט במקרים של תלונות שווא. לצערי, גם כשהתלונה שקרית, האדם שהתלוננו עליו עשוי להסתבך בדרכים שונות בגלל המצוקה אליה נקלע בזמן המאסר וגם בשל הלחץ הנפשי שמופעל עליו. לכן, העצה החשובה ביו...
  קרא עוד
 • אם עומד כנגדך חשד או אשמה בגין ביצוע עבירת אלימות כלפי המשפחה – אלימות שמתבטאת כלפי האישה או הילדים – דע לך כי יש בכך סכנה אמיתית לגורל עתידך. כיום, עם העלייה במספר עבירות מסוג זה, כל אדם שנחשד בביצוע עבירת אלימות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9