מה זה מעצר עד תום ההליכים ?


שלב מעצר עד תום הליכים, הינו שלב המתייחס לנאשם אשר הוגש נגדו כתב אישום או שהפרקליטות עומדת להגיש נגדו כתב אישום, כלומר שהאדם חדל להיות חשוד והופך להיות בגדר נאשם.

מעצר עד תום הליכים מהווה נקודת מפגש ראשונה עם תנאי כליאה ויכול להיות טראומטי, בעבור כל מי שלו זו התנסות ראשונה עם מערכת המשפט. עורך דין מעצר עד תום הליכים, יכול לתת לכם פרספקטיבה אחרת ולהציע חלופות מעצר שימנעו כליאה בבית מעצר.

המקרה של עמרי

עמרי נעצר והובא לדיון הארכת מעצר, בשלב זה הוא היה צריך עורך דין מעצר עד תום הליכים ופנה אלינו על מנת שנייצג אותו. עמרי בן 24 יוצא יחידה מובחרת בצה"ל, הואשם בעבירה של אונס. הפרקליטות דרשה הארכת מעצר היות והמתלוננת בפרשה הינה בת של אדם מקורב פוליטית וכי יש להתייחס למקרה באופן רגיש.

עורך דין מעצר עד תום הליכים, חייב לדעת לראות את הפרטים הקטנים של המקרה, מעבר לכותרת הבומבסטית המצויה על הקיר. במקרה המדובר עבד עמרי בתור מאבטח אישי בבית המתלוננת,נערה כבת 17. בין השניים התפתח רומן הדדי ויחסי אישות שנעשו בהסכמה מלאה.

עם גילוי הרומן, זעמו הוריה של הנערה על הנעשה בביתם מתחת לאפם ומיהרו להגיש תלונה על אונס. הפרקליטות טיפלה במקרה בכפפות של משי, גם בשל גיל הנערה וגם כתוצאה מאופיו העדין של המקרה ופנתה לבית המשפט בבקשה למעצר עד תום הליכים.

כיצד ייצג משרדנו את עמרי בדיון הארכת מעצר

בית משפט מורה על מעצר עד תום הליכים במקרים בהם ישנו סיכון בטחוני, אישי או ציבורי או שיש חשד כי הנאשם ינסה להימלט. כמו כן, בית המשפט מעיין בדיון מעצר בחומר החקירה ובודק את פוטנציאל ההרשעה, ביחס לחומר הראיות.

עורך דין מעצר עד תום הליכים, צריך להוכיח כי אין כל איום ממשי או סיכון בטחוני בשחרור הנאשם למעצר בית או בערבות.במקרה של עמרי, היות ורוב המפגשים בין השניים נעשו בבית הנערה, הפרקליטות העלתה חשש, כי הנאשם היה חשוף בדרך כלשהי למידע מסווג, ביודעין או שלא ביודעין. כמו כן, טענה הפרקליטות כי היות ומדובר במקורב למקבלי החלטות בדרג מדיני, יש להתייחס למקרה במלוא החומרה ולפעול על מנת למצות את הדין עם הנאשם.

עורך דין מעצר עד תום הליכים ממשרדנו, שייצג את עמרי טען כי מדובר במסך עשן. אשמה לא מבוססת אשר אין לה שום קשר לאירועים מדיניים. כל המפגשים של השניים נעשו בחדר הנערה,בהסכמה מלאה ולא הייתה לנאשם גישה או מניע להתעסק בדברים מעבר.

עוד טען עורך דין מעצר עד תום הליכים, כי מדובר בגבר נורמטיבי, בעל עבר ללא רבב וכי התנהלות מחמירה זו נובעת בעיקר מלחץ המשפחה על הפרקליטות, במטרה למנוע הכפשת שם.

בשלב זה וגם לאחר קריאת עדות המתלוננת, החליט בית המשפט לקבל את הטענה ושחרר את הנאשם למעצר בית.

עורך דין מעצר עד תום הליכים, מה חשוב לדעת !

 •מעצר עד תום הליכים יכול להימשך עד תקופה של כ-9 חודשים, כאשר בית המשפט העליון, רשאי להעריך את מעצרו לאחר תקופה זו בכ-90 יום נוספים בכל פעם.

•ברוב המקרים, הבקשה למעצר עד תום הליכים מוגשת בד בבד עם כתב האישום, כך שבשלב הגשת הבקשה לא רשאי הסנגור לעיין בחומר החקירה. עורך דין מעצר עד תום הליכים, יכול להגיש בשלב זה בקשה לדחייה של שלושים יום בדיון המעצר, על מנת שיוכל לעיין בחומר החקירה.

•אם נאשם עצור יותר משלושים יום רצופים ומשפטו עדיין לא החל, עורך דין מעצר עד תום הליכים, יפעל על מנת לשחררו מהמעצר בתנאים המקובלים על בית המשפט.

חוות דעת בנושא מה זה מעצר עד תום ההליכים ?

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9