חוות דעת » עבירות קטינים

ייצוג בני נוער בעבירות סמים


שני נערים, האחד בן 13 והשני בן 15, הגיעו חבולים לתחנת המשטרה. מחקירה ראשונית עלה כי הנערים היו מעורבים בקטטה, למעשה התקוטטו ביניהם, בשל ויכוח שהחל במועדון בו בילו. בבדיקות שנעשו לנערים עלה כי בדמם אחוז גבוה של אלכוהול אשר ככל הנראה היה המקור לקטטה.

ארבעה נערים בני 17 נחתו בנתב"ג לאחר טיול בן שבועיים באיי יוון. כאשר עברו במכס ונבדקו נמצא אצל אחד מהנערים חבילה ובה 10 גרם של סם מסוג הירואין. הנער טען כי אין לו מושג איך הגיע לידיו החבילה וכנראה מישהו שתל אותה בתיקו.

בכל אחד מהמקרים מדובר בעברות פליליות של בני נוער המחייבות ייצוג בני נוער בעבירות סמים. בן אם הנער אכן ביצע את העברה ובן אם לא, ברגע שזומן לחקירה במשטרה, על ההורים לפנות במהרה לייצוג משפטי הולם שיוכל לייצג את בניהם.

בכל חודש נתפסים עשרות בני נוער בעברות סמים. עברות סמים ואלכוהול הן עברות פליליות!!! בנוסף לכך, לעיתים קרובות בני נוער מסתבכים בעבירות פליליות נוספות הנגזרות מהשימוש בסמים ואלכוהול כגון: קטטות, גניבות, תאונות דרכים ועוד.

כאשר נפתח תיק פלילי לקטין במשטרה ישנן השלכות לכך לאורך כל חייו: הוא יתקשה להתגייס לצבא, הוא יתקשה להתקבל ללימודים במוסדות מסוימים ולהתקבל לעבודה בעתיד, עתידו יוכתם בשל עברו! והכל בגלל שטות אחת, בגלל האימפולסיביות והצורך בריגושים המאפיינים בני נוער. לכן ייצוג בני נוער בעברות סמים ואלכוהול הוא חשוב מעין כמוהו על מנת לטהר את שמו של הנער ולאפשר לו עתיד טוב.

פעמים רבות, מכיוון שהחוק אוסר על מאסר קטינים, בני נוער הנאשמים בעברות סמים ואלכוהול מופנים אל שירותי הרווחה על מנת לקבל תוכנית טיפולית. ייצוג בני נוער בעבירות סמים ואלכוהול יכול להתנות את הצלחת הנער בטיפול בביטול כתב האישום, כלומר, אם הנער יצליח בתוכנית הטיפולית שנבנתה לו בהתאם להתרשמותו של קצין המבחן לנוער, יוכל ביהמ"ש לבטל את כתב האישום נגד הנער ולסגור את התיק שנפתח לו במשטרה.

אי ייצוג הולם של הנער בבית המשפט עלול להשפיע קשות על עתידו של הנער. ייצוג בני נוער בעבירות סמים ואלכוהול מנחה ומרגיע את ההורים והנערים, ומנתב את ההליך לטובת הקטין.

חשוב לפנות בהקדם האפשרי, עם תפיסתו של הנער והבאתו לתחנת המשטרה, לייצוג עבור הנער. התמהמהות עלולה להביא לידי אובדן שליטה והסתבכויות נוספות, ואז יהיה קשה הרבה יותר לשנות את כיוון החקירה, לבטל או לשנות את כתב האישום או להקל בעונש.

ייצוג בני נוער בעבירות סמים ואלכוהול מתרחש מדי יום. זאת בשל העובדה שכל כך הרבה נערים, מכל גווני האוכלוסייה ומכל המקומות בארץ, מסתבכים בעבירות סמים. גם הילד שלכם עלול להסתבך בעבירות מהסוג הזה ואז חובה לפנות לייצוג בני נוער בעבירות סמים ואלכוהול על מנת לדאוג לעתידו ולטובתו.

חוות דעת בנושא ייצוג בני נוער בעבירות סמים

 • כמעט אין שבוע שחולף בלי שמתרחשת עבירת אלימות של קטין .תמיד זה יקרה בשל "פגיעה בכבוד " .מי אשם ? דבר אחד אני יכולה להגיד לא הקטין צריך לשאת באשמה ....
  קרא עוד
 •  חוות דעת על עבירות מין בקרב קטינים ,שיקום יותר חשוב מענישה .
  קרא עוד
 • עד לפני שני עשורים לערך, עבירות שבוצעו תחת השפעת אלכוהול היו מנת חלקם של אזרחים בגירים בלבד במדינת ישראל. עם זאת, כעורכת דין פלילית שמתמחה בתחום של עבירות קטינים, אני עצובה לבשר שמשנה לשנה היקף התופעה רק הולך ומתפשט וגילאי החשו...
  קרא עוד
 • תקופת הנעורים מאופיינת בהתנהגות של שבירת גבולות, של חיפוש עצמי, של התנסויות ושל הכרויות אינטימיות ראשונות בין המינים. כל זה כמובן מלווה ברמות גבוהות של הורמונים ויצר נעורים ובמידה וגם אלכוהול מעורב בעניין, לא אחת הדברים מתגלגלי...
  קרא עוד
 • התופעה הקשה של עבריינות מין בקטינים על ידי קטינים אחרים מעוררת הרבה שאלות בנושא משפט, חינוך וטיפול, שמעסיקים גם אותי, כמי שמכירה את התחום לעומק כעורכת דין פלילית. בשנת 2010 דווח על כ – 3000 מקרים של עבירות מין בין קטיני...
  קרא עוד
 • בשנים באחרונות אנו עדים ליותר ויותר מעשים פליליים, המתרחשים על ידי קטינים. אם בעבר הלא רחוק, כל פרשה שנגעה בפלילים וקטין הייתה מעוררת סערה ציבורית, היום מדובר כמעט בנורמה. בעידן בו גיל ביצוע מעשים פליליים רק הולך ויורד, אתם חי...
  קרא עוד
1 2 3 4