שחרור ממעצר בעבירת תקיפה בנסיבות מחמירות


אם תשאלו אדם שנעצר ונחשד בפלילים, מהו הרגע הכי קשה שהיה לו, נקודת השפל האמיתית ,רבים מהם יאמרו לכם שזהו שלב המעצר. מעצר ימים או מעצר עד תום הליכים לוקחים למעשה אדם שעדיין לא הורשע בעבירה פלילית ונותנים לו לחוש את הטעם המריר של תנאי מעצר, זו הסיבה שאתם חייבים עורך דין לשחרור ממעצר פלילי.

עורך דין לשחרור ממעצר, כיצד טיפלנו במקרה של עזרא

כנגד עזרא הוגש כתב אישום בגין תקיפה בנסיבות מחמירות. בעקבות סכסוך מתמשך עם גרושתו, נקלע עזרא לריב עם משפחתה, כאשר בא לקחת את הילדים. הריב הסלים ועזרא תקף את אחיה עם הג'ק של האוטו ופצע אותו פציעות חמורות.

היות ובמקום היו עדים רבים לתקרית, כולל ילדיו של עזרא, החליטה הפרקליטות להגיש כתב אישום ואף ביקשה מעצר עד תום הליכים,גם על סמך הראיות וגם מתוך חשש שעזרא יאיים שוב על משפחתה של אשתו באמצעות ילדיו או באמצעים אחרים.

עזרא פנה אל משרדנו וביקש עורך דין לשחרור ממעצר. בשלב זה היה ברור כי עזרא הוצג כאדם אלים,שאינו שולט בעצמו ומסוגל לפגוע באדם אחר תוך אימפולסיביות ומבלי לתת את הדעת מי עומד לצידו.

תפקיד עורך דין לשחרור ממעצר הינו לצייר תמונה אחרת, תמונה מחמיאה ונורמטיבית יותר של הנאשם, על מנת לאפשר לבית המשפט לשקול חלופות מעצר. עד מקרה זה מעולם לא הסתבך עזרא עם החוק ואין לו כל עבירות קודמות ושום תלונה אודות אלימות, גם לא בינו לבין אשתו או עם אנשים אחרים. חשוב להבין את הרקע לסיטואציה שלווה בהתגרות מתמשכת ומתגברת מצד אחיה של גרושתו ולא כפעולה יזומה או מתכוננת מצדו של הנאשם.

"איבדתי את העשתונות ולרגע אחד ראיתי אדום" אמר עזרא כשישב עם עורך דין לשחרור ממעצר מטעם משרדנו. אני מתבייש במעשים שלי ומצטער מאוד שהם נעשו ליד ילדיי.

איך עורך דין שחרור ממעצר יכול לסייע לעזרא

ראשית חשוב להבין כי מטרת מעצר עד תום הליכים אינה להעניש את הנאשם או לפסוק את דינו, אלא לאפשר לפרקליטות להגן על המתלוננים ועל העדים ולמנוע שיבוש הלכי משפט. רק כאשר בית המשפט משתכנע באופן מלא כי זוהי האלטרנטיבה הטובה ביותר וכי מוצו כל האפשרויות האחרות, מיושם צעד זה.

בהרבה מקרים ההבדל בין נקודת מבט אחת לשנייה, תלויה ביכולת של עורך דין לשחרור ממעצר להציג את טענותיו ולהביא לדעת בית המשפט פתרונות חלופיים, אשר ישמרו את הסדר על כנו.

במקרה של עזרא הציג משרדנו הוכחות לכך שעזרא מטופל בקורס שליטה בכעסים במסגרת מסודרת וכי כל פגישותיו עם ילדיו משלב זה ואילך, מתקיימות תחת פיקוח. כעורך דין לשחרור ממעצר בתיקו של עזרא, הוכחנו כי לעזרא עבודה מסודרת, קשר זוגי חדש וקשר חשוב ורציף עם ילדיו, כך שאין כל סכנה שיימלט.

חשוב שתדעו: במקרים רבים בהם מדובר בדיון הארכת מעצר, משתמשת הפרקליטות בקלף של חשש להשפעה על עדים או על המתלונן. עורך דין לשחרור ממעצר, צריך להיות מסוגל להבטיח לבית המשפט כי דבר זה לא יעשה, כאשר האמצעים העומדים לרשותו יכולים להיות חלופת מעצר כמעצר בית, איזוק אלקטרוני וחלופות נוספות.

במקרה של עזרא המליץ משרדנו על צו הרחקה מגרושתו ובני משפחתה עד לתום ההליך הפלילי. כשהוצגה אלטרנטיבה זו, לצד כל המשתנים האחרים ובייחוד לאור העובדה כי כל העדים כבר מסרו את גרסתם למשטרה, הצליח עורך דין לשחרור ממעצר מטעם משרדנו, לנצח בדיון הארכת מעצר ולמנוע כליאה בטרם הושג פסק דין.

עורך דין לשחרור ממעצר זוהי הכתובת שלכם במקרה של דיוני מעצר, בכל עבירה פלילית.

חוות דעת בנושא שחרור ממעצר בעבירת תקיפה בנסיבות מחמירות

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9