חוות דעת » עבירות קטינים

עורך דין פלילי בעבירות קטינים


לא פעם אנו נתקלים בבני נוער שמבצעים עבירה פלילית, מבלי להבין את השלכות המעשה. חלקם נגררים אחרי חברים, רוצים להראות גדולים יותר, מוצלחים יותר, בשליטה. חלקם פועלים תחת השפעת אלכוהול, חלקם לא חושבים, לא מבינים.

היות וסיבות אלה הם חלק מהמציאות שלנו ולא כל עבירת נוער, נעשית מתוך כוונה פלילית, מנהיגה המשטרה נוהל טופס אזהרת קטין, אשר אומר למעשה שבן הנוער מודה במעשים המיוחסים לו, מבין את השלכות המעשה ואת העובדה שעבר על החוק, מביא חרטה ומבטיח לו לעבור על עבירה פלילית בעתיד ובתמורה המשטרה לא תפעיל כל הליך משפטי נגדו ולמעשה הוא חופשי ללכת.

נכון שזה נורא יפה?

חתימה אחת קטנה על מסמך הבנות והבטחות ואתה יכול ללכת, כאילו כלום לא קרה. טופס אזהרת קטין עשה לנוער מה שגלולת היום שאחרי עשתה ליחסי מין נמהרים. עשינו, שגינו, בוא נפתור את זה בכדור או בחתימה על טופס. מה אכפת לנו מהאותיות הקטנות.

קטין שנעצר או נחקר בגין עבירה פלילית ואינו מתייעץ עם עורך דין פלילי בעבירות קטינים , לפני חתימה על טופס אזהרת קטין, עלול למצוא עצמו בבעיה בשלב מאוחר יותר, שהרי כל מילה בטופס אזהרת קטין חשובה וניתנת לפרשנות.

קחו למשל את הסעיף הקטן הזה המדבר על חרטה- מה זה בעצם "הביע חרטה על מעשיו " ?

בעיני הרשות המחוקקת מולה נחתם ההסכם האם קטין שנעצר על שימוש בסמים צריך להעביר הרצאות לבני נוער כנגד שימוש בסמים ? האם קטין שהואשם בהטרדה מינית, צריך ללכת להתנצל בפני הקורבן?

לא תאמינו כמה מקרים היו , בהם בני נוער חתמו על טופס אזהרת קטין ולאחר מכן החליטה המשטרה להגיש נגדם כתב אישום, בהתבסס על תסקיר שירות המבחן, בטוענה שהקטין לא הביע או הראה חרטה על המעשה.

או למשל סעיף המסוכנות לציבור. קטין שנעצר לאחר שחתך מישהו בבקבוק זכוכית שבור, בקטטה במועדון, חתם על טופס אזהרת קטין, מסמך מחייב אשר אומר שלא ינקטו נגדו כל צעדים משפטיים, באם יעמוד בהסכם. אותו קטין עוכב שוב מחוץ למועדון, מספר מטרים מהמקום בו התרחשה קטטה נוספת. בעקבות כך, החליטה המשטרה כי אותו קטין לא עמד בתנאי אזהרת הקטין וכי בסופו של דבר, יש להגיש נגדו כתב אישום.

חשוב להבין: בטופס אזהרת קטין נכללים סעיפים שונים, אשר מחייבים הן את הקטין והן את המשטרה. זהו הליך לגיטימי, אשר מטרתו בראש ובראשונה , לאפשר לצעירים לשפר את דרכיהם ולא להפוך לחלק מהסטטיסטיקה הפלילית בארץ. התייעצות עם עורך דין  פלילי בעבירות קטינים לפני חתימה על טופס אזהרת קטין, תבטיח שתבינו את כל הסעיפים המיוחסים לכם, תבינו מתי למעשה אינכם עומדים בהסכם ותגיעו למסמך הבנות נכון ומדויק ביותר עבורכם.

הגישו נגדי כתב אישום , למרות שחתמתי על טופס אזהרת קטין, איך עורך דין פלילי בעבירות קטינים כול לעזור לי ?

בראש ובראשונה יבין עורך הדין מהי העילה להגשת כתב האישום ולהפרת ההסכם שנחתם. לאחר מכן יפעל עורך הדין , במטרה לשכנע את בית המשפט שלא לקבל את טענות התביעה , לא לאפשר את הגשת כתב האישום ולכבד את ההסכם.

על מנת להימנע מאפשרות של הגשת כתב אישום, התייעצו עם עורך דין פלילי בעבירות קטינים ,לפני חתימה על ההסכם.

חוות דעת בנושא עורך דין פלילי בעבירות קטינים

 • כמעט אין שבוע שחולף בלי שמתרחשת עבירת אלימות של קטין .תמיד זה יקרה בשל "פגיעה בכבוד " .מי אשם ? דבר אחד אני יכולה להגיד לא הקטין צריך לשאת באשמה ....
  קרא עוד
 •  חוות דעת על עבירות מין בקרב קטינים ,שיקום יותר חשוב מענישה .
  קרא עוד
 • עד לפני שני עשורים לערך, עבירות שבוצעו תחת השפעת אלכוהול היו מנת חלקם של אזרחים בגירים בלבד במדינת ישראל. עם זאת, כעורכת דין פלילית שמתמחה בתחום של עבירות קטינים, אני עצובה לבשר שמשנה לשנה היקף התופעה רק הולך ומתפשט וגילאי החשו...
  קרא עוד
 • תקופת הנעורים מאופיינת בהתנהגות של שבירת גבולות, של חיפוש עצמי, של התנסויות ושל הכרויות אינטימיות ראשונות בין המינים. כל זה כמובן מלווה ברמות גבוהות של הורמונים ויצר נעורים ובמידה וגם אלכוהול מעורב בעניין, לא אחת הדברים מתגלגלי...
  קרא עוד
 • התופעה הקשה של עבריינות מין בקטינים על ידי קטינים אחרים מעוררת הרבה שאלות בנושא משפט, חינוך וטיפול, שמעסיקים גם אותי, כמי שמכירה את התחום לעומק כעורכת דין פלילית. בשנת 2010 דווח על כ – 3000 מקרים של עבירות מין בין קטיני...
  קרא עוד
 • בשנים באחרונות אנו עדים ליותר ויותר מעשים פליליים, המתרחשים על ידי קטינים. אם בעבר הלא רחוק, כל פרשה שנגעה בפלילים וקטין הייתה מעוררת סערה ציבורית, היום מדובר כמעט בנורמה. בעידן בו גיל ביצוע מעשים פליליים רק הולך ויורד, אתם חי...
  קרא עוד
1 2 3 4