חוות דעת » עבירות קטינים

עורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין


בשנים באחרונות אנו עדים ליותר ויותר מעשים פליליים, המתרחשים על ידי קטינים. אם בעבר הלא רחוק, כל פרשה שנגעה בפלילים וקטין הייתה מעוררת סערה ציבורית, היום מדובר כמעט בנורמה. בעידן בו גיל ביצוע מעשים פליליים רק הולך ויורד, אתם חייבים עורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין, שיסייע לכם במקרה בו מעורב קטין.

כך טיפל משרדנו במקרה של אדם

בתיכון של אדם מתקיימות מסיבות "על יבש". נערות ונערים נפגשים בכל פעם בבית של מישהו אחר, שותים קלות, מתמזמזים ומבלים יחד בהסכמה. החוק במסיבות הללו, אין שום מגע פיזי ישיר וכל מה שנעשה, נעשה מעל הבגדים.

לאחר שהשתתף אדם באחת המסיבות, הוא קיבל תלונה במשטרה על ניסיון לאונס וביצוע מעשים מגונים. אחת הנערות טענה כי אדם ניסה להוריד לה את התחתונים ולא ציית לחוקי המסיבה. על סמך התלונה, המשטרה עיכבה אותו והחלה בחקירה.

הוריו של אדם פנו אלינו, היות והיה להם ברור שמקרה כזה חייב עורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין. אדם עמד מול אשמה חמורה מאוד, כזו שיכולה להרוס את עתידו ולהזיק לו.

חשוב שתדעו: כשמדובר על עבירת קטין בקטין אחר, חשוב מאוד לפעול במשנה זהירות, תוך התחשבות במצבו הפסיכולוגי של הקורבן לכאורה.

איש אינו אוהב אדם אשר תוקף נערה צעירה שעברה טראומה וקורא לה שקרנית. זו הסיבה שעורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין, חייב להיות אדם שמבין בבני אדם ובנוער בפרט, כזה שיכול להוכיח את חפותו של החשוד, מבלי לרמוס את המתלוננת.

תכנון אסטרטגיה זו החרב הכי חזקה של עורך דין פלילי.במקרה של אדם התלונה התבססה על כך שהוא ניסה להכריח את הנערה להוריד את בגדיה התחתונים. לא ניתן היה לסתור עובדה זו, היות ובמקום היו אנשים נוספים שהיו עדים לסיטואציה, שהתערבו ושמעו. היות והמתלוננת סיפרה לחברותיה אודות המקרה.

כמו כן, גם אדם עצמו לא הכחיש את המעשה, אך לטענתו הדברים נעשו תוך כוונה חיובית ולא תוך כוונה פלילית.

עורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין, חייב לדעת עם מה יש לו לעבוד. הכחשה של המעשה, רק תעמיד את אדם באור שקרי ולכן האסטרטגיה צריכה להיות אי כוונה פלילית והוכחה כי המעשה נעשה בלהט הרגע, מתוך מחשבה שהנערה מעוניינת ורוצה לשתף פעולה.

• רוב האקטים מתרחשים בחדר מרכזי אחד כמו סלון, באווירה של מסיבה. אדם והנערה הלכו לבדם לחדר צדדי, רחוק ממשתתפים אחרים, מה שמחזק את הטענה שהנערה רצתה יותר.

•לפי בדיקה שערך עורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין ממשרדנו, בכל המסיבות החוק אומר כי לא מסירים שום פריט לבוש. באקט בין אדם לנערה, היא הסכימה להסרת החזייה, אך נתקפה פאניקה שביקש להסיר את התחתון

•כשהנערה סירבה לשתף פעולה, אדם התנצל, לא לחץ עליה ולא כפה עליה דבר, אלא עזב אותה לנפשה ועזב מיד את המסיבה.

טיעונים אלה וטיעונים אחרים, בשילוב העובדה כי אדם מעולם לא הסתבך בפלילים ולצד הסיטואציה בה לכאורה בוצעה העבירה ,מאפשרים לעורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין, קרקע פורייה לביטול התלונה.

במקרה בו קטין מעורב בעבירה פלילית, לא משנה באיזה גודל –הוא חייב עורך דין לטיפול בעבירת קטין.

חוות דעת בנושא עורך דין פלילי לטיפול בעבירת קטין

 • כמעט אין שבוע שחולף בלי שמתרחשת עבירת אלימות של קטין .תמיד זה יקרה בשל "פגיעה בכבוד " .מי אשם ? דבר אחד אני יכולה להגיד לא הקטין צריך לשאת באשמה ....
  קרא עוד
 •  חוות דעת על עבירות מין בקרב קטינים ,שיקום יותר חשוב מענישה .
  קרא עוד
 • עד לפני שני עשורים לערך, עבירות שבוצעו תחת השפעת אלכוהול היו מנת חלקם של אזרחים בגירים בלבד במדינת ישראל. עם זאת, כעורכת דין פלילית שמתמחה בתחום של עבירות קטינים, אני עצובה לבשר שמשנה לשנה היקף התופעה רק הולך ומתפשט וגילאי החשו...
  קרא עוד
 • תקופת הנעורים מאופיינת בהתנהגות של שבירת גבולות, של חיפוש עצמי, של התנסויות ושל הכרויות אינטימיות ראשונות בין המינים. כל זה כמובן מלווה ברמות גבוהות של הורמונים ויצר נעורים ובמידה וגם אלכוהול מעורב בעניין, לא אחת הדברים מתגלגלי...
  קרא עוד
 • התופעה הקשה של עבריינות מין בקטינים על ידי קטינים אחרים מעוררת הרבה שאלות בנושא משפט, חינוך וטיפול, שמעסיקים גם אותי, כמי שמכירה את התחום לעומק כעורכת דין פלילית. בשנת 2010 דווח על כ – 3000 מקרים של עבירות מין בין קטיני...
  קרא עוד
 • בשנים באחרונות אנו עדים ליותר ויותר מעשים פליליים, המתרחשים על ידי קטינים. אם בעבר הלא רחוק, כל פרשה שנגעה בפלילים וקטין הייתה מעוררת סערה ציבורית, היום מדובר כמעט בנורמה. בעידן בו גיל ביצוע מעשים פליליים רק הולך ויורד, אתם חי...
  קרא עוד
1 2 3 4