חוות דעת » עבירות מין

חשיפת תלונות עבר של מתלוננת בעבירות מין


חשיפה ושימוש במידע אודות תלונות עבר של מתלוננת, במקרה של עבירת מין, הינו נושא רגיש במיוחד. שהרי מצד אחד, מערכת המשפט מעודדת נשים להתלונן ולעמוד על זכותן לצדק ולמיצוי הדין ומאידך על מנת לעשות צדק, חייבת המערכת לספק לנאשם את כל הכלים וההזדמנויות על מנת להוכיח את חפותו.


בועז הואשם בביצוע עבירת מין על ידי סטודנטית שלמדה איתו. כבר שהגיע לחקירה, סיפר בועז לחוקר כי במכללה מסתובבת שמועה שלפני כ-3 שנים הגישה אותה סטודנטית תלונה אחרת בגין אונס כנגד מעבידה לשעבר. בועז היה בטוח שנתון זה משנה את כל התמונה ושאין לו מה לדאוג. אחרי הכול, מי שצועקת זאב, זאב, תקבל את היחס הראוי לה.


תארו לעצמכם כמה הוא הופתע לגלות שהחוק אינו רואה כל רלוונטיות בין מקרה שקרה לפני כ-3 שנים, בסיטואציה אחרת לחלוטין, לבין האשמה מולה הוא עומד כיום.

גם אם אתם יודעים או מבקשים לבדוק האם יש תלונות קודמות של אותה מתלוננת, בגין עבירות מין דומות, חשוב שתדעו שהחוק אינו רואה בחשיפת המידע דבר של מה בכך וכי חובת ההוכחה מוטלת עליכם ועל עורך הדין שלכם . תלונות עבר אינן נכללות באופן גורף בחומר החקירה , עליכן לקבל התר מבית המשפט להשתמש בהן, תוך קבלת ההגבלים הניתנים על ידי בית המשפט.
מהם אותם הגבלים ? תלוי כמה טוב עורך הדין שלכם

שמעתי מחבר שלי שאותה בחורה שהגישה נגדי תלונה בגין אונס, אמרה שהפעם היא לא תצא פראיירית ותדאג שהתלונה הזו לא תסתיים באי הגשת כתב אישום, כמו התלונה הקודמת. האם המידע הזה יכול לעזור לי בתלונה נגדי ?
באופן כללי אין קשר בין תלונה שהוגשה בעבר, לכל תלונה שהוגשה כיום, אולם הצהרה זו מצד המתלוננת, מחייבת בדיקה שאכן התלונה שהגישה נגדך לגיטימית וברת הוכחה ולא נעשתה על מנת לתקן את מעמדה האישי. כל פיסת מידע שעלולה לסייע להגנה שלך, חייבת להגיע באופן מיידי לעורך הדין שלך על מנת שיוכל לתחקר (למשל את החבר שלו נאמרו הדברים) להוכיח או להפריך כל טענה מצד המתלוננת.

תלונת עבר של אותה בחורה שהתלוננה נגדי הסתיימה בסגירת תיק עקב חוסר ראיות. האם סביר להניח שאותו הדבר יקרה גם בתלונה כנגדי ?
תלונת עבר יכולה לתת לנו אינדיקציה כללית, אולם בהחלט אינה מהווה סיבה להקל ראש ולוותר על ייצוג משפטי. כל תלונה עומדת בפני עצמה וכל מקרה הוא לגופו. יכול להיות שבתלונה הקודמת לא היה בסיס להגשת כתב אישום ואילו במקרה שלך, יש מספיק ראיות על מנת להמשיך בהליך הפלילי. במקרה שהוגשה נגדך תלונה בגין עבירת מין, אתה חייב לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד לעבירות מין אשר יידע כיצד הכי נכון להשתמש במידע אודות תלונה קודמת.

אני בטוח שאם עורך דיני יחקור את המתלוננת בדבר התלונה שהיא הגישה בעבר, יחשפו פרטים שיביאו להוכחת חפותי. האם החוק מותיר לו לעשות זאת ?
על מנת לחקור את המתלוננת אודות תלונה שהוגשה בעבר, או בכלל על מנת להשתמש במידע זה, חייב עורך הדין שלך להוכיח רלוונטיות לתיק הקיים. שימוש בתלונות עבר אינו דבר טריוויאלי ועל עורך הדין שלך מוטלת החובה להפגין את כישוריו בבית המשפט, על מנת שהתלונה תקבל תוקף אמיתי ותיכנס לחומר חקירה עדכני.

חוות דעת בנושא חשיפת תלונות עבר של מתלוננת בעבירות מין

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13