חוות דעת » עבירות מין

מעשה מגונה


לאורך השנים ייצג משרדי מספר לא מבוטל של אנשים אשר עמדו בפני תיק על מעשה מגונה. במאמר זה ,אנסה להכניס אתכם אל מאחורי הקלעים ולתת דגשים חשובים על אופן הייצוג והלך הרוח של הדברים, בהתמודדות הלא פשוטה מול חשד לביצוע מעשה מגונה.
בראש ובראשונה חשוב לדעת שעבירה כמו מעשה מגונה, יכולה להיות נתונה לפרשנויות שונות. בניגוד לעבירות אחרות, במעשה מגונה אופי העבירה נובע מתחושה סובייקטיבית של הקורבן, מה שמחייב לא פעם חשיבה יצירתית והכרות עם רזי החוק, בעת הייצוג.

בשלב הראשון יש להבין את אופי המעשה ועבורי לא פחות חשוב, להבין את התפיסה של החשוד ביחס למעשה. לא פעם מגיעים אלי אנשים שעומדים בפני חשד למעשה מגונה ולא מבינים מדוע. מבחינתם הדברים נעשו בהסכמה, בתמימות, ללא שום כוונה פלילית. בחור צעיר שהתחיל באגרסיביות עם בחורה בפאב, ליטף את שדייה, חפן את עכוזה בזמן שרקדו ואף ניסה להתחכך בה, רואה במעשיו אקט מקובל בסצינת המועדונים ולא חלילה מעשה מגונה.

מהצד השני חשוב להבין את תחושתו של הקורבן למעשה וגם כמובן את מניעיו. האם למתלוננת יש אינטרס ברור לפגוע בחשוד, מה טיב מערכת היחסים בניהם, מיהי המתלוננת איזה סוג אדם היא. הבנת הדינאמיקה בין החשוד למתלוננת, מסייעת לי לבנות הגנה טובה יותר ולזהות את המקומות בהן ניתן לתקוף את החשד למעשה מגונה.

לאחר הכרת הדמויות הפועלות, חשוב לי כעורכת דין פלילית, המייצגת במגוון רחב של עבירות מין, להבין את סיפור המסגרת.
באחד הימים הגיע אלי רונן, מנכ"ל של חברה גדולה אשר הואשם במעשה מגונה במזכירתו האישית. בסיפורו תיאר רונן מערכת יחסים ידידותית, אשר כללה מחוות קטנות, מחמאות הדדיות וסביבת עבודה נעימה כהגדרתו. הבסיס הידידותי הוביל לנגיעות קטנות, כמעט בלתי מורגשות. עד אשר פירש רונן את הסימנים והחליט לקדם את יחסיהם לשלב הבא. הוא ניסה לשכב עם המזכירה וזו סירבה לו והתלוננה נגדו על מעשה מגונה והטרדה מינית במקום העבודה.

לאחר שיש בידיי את הנתונים, מתחיל שלב הראיות וההוכחות. חשוב לי להבין מה יש בידי החוקרים, איך הם מנהלים את החקירה, במה בדיוק הם מאשימים את החשוד. זו הסיבה שאני מלווה את מרשיי לכל החקירות ומעניקה לו ייעוץ מקדים, על בסיס הנתונים והמידע שמסר. בשלב הייעוץ אני מנחה אותו לגבי התנהלות החקירה, חושפת בפניו טאקטיקות מולן הוא עתיד לעמוד ומוודא שיש לו את הביטחון והיכולת להתנהל כשורה בעת החקירה, על בסיס הכנה מראש.

כעורכת דין המתמחה בייצוג במעשים מגונים, חשוב לי לפעול על מנת לבטל את החשד או להפחית את חומרת העבירה. לא הרבה אנשים יודעים, אך שלב החקירות לפני הגשת כתב האישום, קריטי להמשך התהליך ויכול לקבוע מול מה נתמודד, במידה ואכן יגיעו הדברים למשפט. בשלב הזה חשוב מאוד להיות כנים לגמרי עם עורך הדין, לספק לו ראיות תומכות לטיעונכם ולתת לו לבנות ייצוג הולם שיפעל לטובתכם.

במידה והחליטה המשטרה להאריך את מעצר החשוד, חשוב להבין שלא מדובר אוטומאטית בהגשת כתב אישום, אלא בהצהרה של המשטרה כי ברצונה להמשיך ולחקור את החשוד, ביחס למעשה. עורך דין פלילי ממשיך ללוות את החשוד בדיון הארכת מעצר ופועל למען האינטרסים שלו בכל שלב משלבי הדרך.

ייצוג חשודים במעשה מגונה דורש מיומנות של עורך דין פלילי, בעל ניסיון ורקורד מוכח בייצוג חשודים בעבירות מין. אם אתם עומדים בפני תחילתו של הליך פלילי הקשור למעשים מגונים. אל תהססו ופנו לקבלת ייעוץ משפטי מקדים.

חוות דעת בנושא מעשה מגונה

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13