חוות דעת » עבירות מין

תיק על אונס


אמא של דני נכנסה אל משרדי נסערת ובוכייה. בנה, בן ה25 נעצר בחשד לאונס והיא אינה יודעת כיצד ניתן לסייע לו. מבחינתה, אשמה חמורה כל כך היא כתם, הרבה לפני שהוגש כתב אישום והוכחו הטענות בחקירה או בבית משפט. "מה יגידו השכנים", "איך הבוס שלו יחזיר אותו לעבודה", מי תרצה לצאת איתו"

לפעמים כל מה שצריך על מנת לקלקל חיי אדם ללא הכר, זה חשד לאונס. זה לא תמיד צריך להסתיים במשפט פלילי ארוך, הרשעה ותיק על אונס ולכן חשוב מאוד לעצור את כדור השלג בזמן ולהגיב מהר, מדויק וענייני לכל תלונה או האשמה לכאורה.

נעצרתי במשטרה בחשד לביצוע שני מקרי אונס, בהפרש של חודש. כשעצרו אותי לא הבנתי מה נפל עלי, מעולם לא הסתבכתי עם החוק, אין לי כל עבר פלילי ובכל זאת, החוקרים כינו אותי אנס סדרתי ואמרו שיש להם ראיות להרשיע אותי ב2 מקרים לפחות ולתפור לי תיק על אונס. במהלך החקירה, אחת המתלוננות חזרה בה מתלונתה והודתה ששיקרה. האם זה יכול לסייע לי, האם עכשיו החוקרים יתייחסו אלי אחרת או שבכל זאת יהיה לי תיק על אונס ?

כאשר מוגשות שתי תלונות על אונס, הדבר אכן לא נראה טוב מבחינתך, אולם חשוב להבין מה מהות התלונות, האם הן קשורות זו בזו, כמו למשל שתי חברות שיש להן אינטרס לפגוע בך ועשו יד אחת.מה ההוכחות שיש למשטרה בדבר מעשי האונס השונים ובאמת כמה תלונה אחת נשענת על השנייה. חשוב להבין שכל תלונה על אונס נבדקת לגופה, אולם סמיכות התלונות יכולה להשפיע על מהות ההליך הפלילי ועל הדרך שבה מסתכלים החוקרים על החקירה.

באם אחת המתלוננות חזרה בה מעדותה, זה קודם כל אומר שתאלץ להתמודד עם אשמה אחת פחות. מעבר לכך, אם כאמור שתי התלונות קשורות זו בזו בדרך כלשהי, ערעור תלונה אחת בהחלט יכול להשפיע על התנהלות החקירה השנייה. זה המקום לוודא שעורך הדין שלך יודע כיצד לתעל את השינוי שנוצר לטובתך ולפעול למען הפחתה או ביטול התלונה, בהתאם לראיות. בהחלט יכול להיות שנפלת קורבן לתלונות שווא, אולם תוכל להוכיח זאת רק על ידי עורך דין פלילי.

לפני כחודשיים נפרדתי מבת זוגי בשלוש השנים האחרונות. הפרדה הייתה לגמרי מצידי וכצפוי היא הגיבה בהלם וכעס. היא הטיחה בי שתדאג לנקום בי ולסדר לי תיק על אונס שיהרוס לי את החיים. מאז אני מסתובב בפחד, מחכה לרגע שחברה שלה תתפור לי סיפור. האם אני יכול להקדים תרופה למכה, לספר למשטרה לעשות משהו?

המשטרה מטפלת רק בתלונות שהוגשו, כך שכל עוד לא הוגשה נגדך תלונה על אונס, המשטרה לא תתעסק איתך. אתה יכול להגיש נגדה תלונה על איומים, אולם בשלב זה סביר להניח שהדברים נאמרו מתוך כעס, בלהט הרגע. לצערך לא תוכל להתגונן כנגד תלונת השווא אלא רק כאשר זו תוגש. בשלב זה מומלץ לך לאסוף ראיות לכוונתה לפגוע בך, כך שאם אכן תוגש תלונה כזו, יהיו לך הוכחות לדבר. יחד עם זאת, חשוב מאוד שלא תקל ראש ותדאג לייצוג משפטי במידה והוגשה תלונה. תיק על אונס מוכרע בשלב החקירה וההוכחות ולא תמיד יקבלו החוקרים את הגרסה שלך שמדובר באשמת שווא מתוך נקם.

אני וחבר הכרנו שתי בחורות דרך האינטרנט. קבענו איתן דייט בבית שלהן (הן שותפות ) הערב זרם ויצא שכל אחד מאיתנו קיים יחסי מין עם אחת הבנות, בהסכמה מלאה. לתדהמתי באותו הערב, בת הזוג שלי טענה שאנסתי אותה. תחילה החוקרים לא האמינו כל כך לגרסתה, אולם היא ספרה סיפור קורע לב ופשוט הייתה לה תשובה לכל דבר. למשל, שותפתה ביקשה שננמיך את המוזיקה בחדר ואני צעקתי שככה בא לנו. היא אמרה לחוקרים שהגברתי את הווליום בשביל שלא ישמעו את הצעקות שלה. האם אני עומד בפני תיק על אונס ?

עורך הדין שלך צריך להתמקד בבניית פרופיל אישיות ובחקירה נגדית שתצליח להפריך את הטענה שאכן מדובר באונס. אין ספק שהעובדה שהייתם שניים באותה סיטואציה, מסייעת לך להוכיח שהכול נעשה בהסכמה, אולם וזה אולם חשוב מאוד. אף אחד אינו יודע מה נעשה מאחורי דלת סגורה, כמה רחוק היא הסכימה ללכת, האם הכרחת אותה וכדומה.
אתה צריך להתנהל בחוכמה ולפעול למען הוכחת חפותך באמצעות ייצוג משפטי הולם. בייחוד אם מדובר במתלוננת מיומנת שיש לה סיפור מוכן מראש.

חושדים בכם שביצעתם אונס? מבקשים להימנע מתיק על אונס ? אנחנו הכתובת מרגע המעצר לחקירה ראשונה

חוות דעת בנושא תיק על אונס

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13