חוות דעת » עבירות מין

אשמה במעשים מגונים


מעשים מגונים נחשבים לעבירה מינית חמורה.מה שהרבה אנשים לא יודעים זה שמעשים שנראים לנו כרק בעלי קונוטציה מיניתיכולים להיכלל תחת ההגדרה של מעשים מגונים ולגרור עונש לא פשוט.
כעו"ד מומחית לייצוג חשודים ונאשים בעבירות מיןלא פעם אני מטפלת במקרים בהם לא ברורה חומרת העבירה, לא רק בעיני החוק אלא גם בעיני הקורבן.

כן, לתגובתו של הקורבן למעשה יש חשיבות מכרעת בחוק הפלילי. ראשית, רק כאשר מוגשת תלונה על מעשים מגונים היא מטופלת. אם מתלוננת מרגישה שלא נגרם לה עוול, היא לא תנקוט בצעדים מחמירים כנגד החשוד ולא תתלונן נגדו במשטרה.


אביאל פנה אלי נסער, לאחר שהואשם בביצוע מעשים מגונים בידידה של חבר.הוא לא הבין מדוע מוגשת נגדו תלונה, שהרי נהג עם אותה בחורה בדיוק כמו שנהג עם בחורות אחרות לפניה.
"אף אחת לא עשתה לי בעיות ושיחקה אותה קדושה מעונה" הוא אמר לי בפגישתנו, לאחר שזומן לחקירה במשטרה.העובדה שעד עתה אף אחת מהנשים לא הרגישה שנעשה לה עוול או הביעה נכונות להתלונןאינה הופכת את מעשיו של אביאל לליגיטימיים, אולם יכולה לשרטט קו התנהגותי אשר יכול יעבוד להגנתו.הוא נהג עם אותה בחורה בדיוק כמו שנהג עם אחרות, אחרות נתנו או ראו במעשיו מעשים לגיטימייםולכן לא היייתה לו כל סיבה לחשוב שמה שהוא עושה אינו חוקי או מטריד.

זו הסיבה שחלק מהגדרת מעשים מגונים בעיני החוק, היא הגדרה סובייקטיבית, התלויה לגמרי במתלונן.מה שנתפס כחציית קו אדום אצל אדם אחד, אינו מתחיל להגדיר את הגבול אצל אדם אחר.

נעמה וחיים יצאו כמה פעמים. חיים היה רגיל שהקשר עם בחורות עובר לפסים פיזיים אחרי שתיים, שלוש פגישות.בפגישה הרביעית עם נעמה הוא נהיה יותר פיזי המרגיל, אפילו אגרסיבי.נעמה, שלא הייתה מוכנה לזה, סירבה לשתף פעולה.חיים המשיך להתעקש, קצת הכריח, קצת התחנף והתוצאה, תלונה על מעשים מגונים.

בשתי הסיטואציות הללו מדובר בגברים רגילים אשר בדרך כלל מקיימים קשרים בריאים עם בני המין השניהחלטה לא טובה אחת, אשר נבעה משיקולים מוטעים, מעמידה אותם עכשיו בסיטואציה בה הם צריכים להתמודד עם אשמה של מעשים מגונים.דווקא בגלל שהתמודדות עם החוק אינה מהווה חלק אינטגראלי מחייהםהם חייבים ייצוג של עורך דין המתמחה בעבירות מין.

 ישנה סברה שמי שצריך ייצוג משפטי הם בעיקר מי שמוכר למערכת המשפט ונעצר פעם בעבר. הקושי הוא לא להיכנס אל המערכת ולא להתמודד עם מה שבפנים אלא לסיים את הפרשה רגע לפני שפותחים נגד אדם שכזה בהליך פלילי.במצבים שכאלה בודק עורך דין את המתלוננת למול החשוד.

המתלוננת-חקירה נגדית –בחינת עדות המתלוננת, מה היא אמרה, כיצד ניתן לסתור את דבריה, מה הביא אותה להגיש את התלונה האם יש לה מניע, באיזה מצב היא, מה מערכת היחסים שלה עם החשוד. כל פרט חשוב ויכול להיות משנה ומשמעותי כשאתם עומדים מול אשמה של מעשים מגוניםהחשוד- מי הוא, מה העבר שלו, מה הוא עשה ומדוע, מה הביא אותו לביצוע המעשה, מה היה הלך הרוח בעת העבירה לכאורה האם הייתה לו כוונה פלילית, האם הוא נהג אחרת ממה שעשה בדרך כלל.

כאשר בוחנים את שניהם אחד למול השני וגם כל אחד בזכות עצמו.מצליחים לראות את התמונה כולה ולבנות קו הגנה חיובי כלפי החשוד.את זה יכול לעשות רק עו"ד המתמחה בעבירות מין ובעל אבחנה דקה ויכולת בניית אסטרטגיות הגנה חכמות, בתחום הפלילי.

חוות דעת בנושא אשמה במעשים מגונים

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13