חוות דעת » עבירות מין

כתב אישום על הטרדה מינית


החל משנת 98 כל נושא ההטרדה המינית, ברור ומעוגן בחוק. אם בעבר יכלו גברים להטריד מינית ולצאת מזה, בלי שום עונש, היום רבים מהם כבר עומדים בפני כתב אישום על הטרדה מינית. אין לא ידעתי, לא חשבתי, מה היא נלחצת. הטרדה מינית זה כבר מזמן לא אי הבנה.


החוק מגדיר חמישה סוגי התנהגות המהווים הטרדה מינית, וקובע שהתנהגות כזו היא בגדר עבירה פלילית ועוולה אזרחית גם יחד. המעשים המוגדרים על פי החוק כ"הטרדה מינית" הם:
סחיטה באיומים, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני.

מעשים מגונים, כלומר מעשים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני שהמוטרד אינו מסכים להם.

הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן (כאשר ההצעות הן תוך כדי ניצול של יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול - המוטרד אינו צריך להראות שאינו מעוניין בהן).

התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן (כאשר ההתייחסויות המיניות הן תוך כדי ניצול של יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול - המוטרד אינו צריך להראות שאינו מעוניין בהן).

התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.
הטרדה מינית יכולה להיות מתורגמות באופנים שונים. הטרדה יכולה להיות אקראית, ברחוב או באוטובוס, או בתוך המשפחה. היא יכולה להתרחש בעבודה, או במסגרת לימודית. המרכיב המכריע שהופך הטרדה מינית לכזו שמנוגדת בחוק הוא שהמוטרדת (או המוטרד) אינה רוצה בה, וחווה את אותה התנהגות או אמירה באופן שלילי, פוגעני ומאיים.


אדם אשר מועלה כנגדו החשד כי הוא ביצע את אחת מתוך חמש הפעולות הנקובות לעיל, יכול שיוגש נגדו כתב אישום בגין הטרדה מינית. הטרדה מינית במדינת ישראל נחשבת לעבירה פלילית שעונשה מאסר. הטיפול בהטרדה מינית הוא הגשת תלונה במשטרה על ההטרדה.
אם הוגשה נגדך תלונה במשטרה בגין הטרדה מינית השלב הראשון יהיה להיוועץ טרם החקירה הראשונית עם עורך דין המתמחה בתחום על מנת שזה יוכל לתדרך את הנאשם באופן הנכון ביותר לצורך הוכחת צדקתו, זהו הצעד הראשון לפני כתב אישום על הטרדה מינית ומה שאתה חייב לעשות על מנת לסיים את הפרשה.


חשוב לזכור כי עורך הדין הוא בצד שלך ועל כן אמירת האמת לאמיתה הינה קריטית לשלב זה של החקירה. אנשים רבים אינם יודעים כיצד לפרש התנהגות מסוימות או אמירות מסוימות שאמרו ואינם מבינים כי יש במעשיהם או בדבריהם משום הטרדה. דרך ההתמודדות בחקירה זו ושמירה על זכויותך הנאשם יכולות להיעשות רק בליווי עורך דין אשר יסייע לך בכל שלב משלבי החקירה על לבירור האמת.
קיימים מקרים רבים בהם עושות נשים שימוש בחוק למניעת הטרדה מינית כאקט של נקמה מול גברים בסיטואציות שונות ומשונות כגון : עבודה, יחסים זוגיים ועוד. ההתמודדות הנכונה במקרה זה אינה בהכרח ההתמודדות הרגילה ועל כן גם כאן חשיבותו של עורך דין הינה הכרחית.


בין אם הוגשה תלונה במשטרה או שתלונה הוגשה לאחראי על התחום במקום העבודה או בשירות המדינה, ניתן לפתור את האירוע טרם הגשת התלונה למשטרה לצורך בחינת הגשת כתב אישום. עורך דין מיומן ומקצועי ידע לנתב באופן נכון את המסלול המהיר והנכון ביותר עבור הנאשם כדי להתמודד עם התלונה לצורך בירור האמת.
עומדים בפני כתב אישום על הטרדה מינית? אתם צריכים לצדכם עו"ד פלילי המתמחה בעבירות מין

חוות דעת בנושא כתב אישום על הטרדה מינית

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13