חוות דעת » עבירות מין

כתב אישום על מעשה מגונה


אם לא ידעת, כשאדם כבר עומד בפני כתב אישום על מעשים מגונים, זה אומר שהמשטרה והפרקליטות החליטו שיש מספיק ראיות על מנת להעמיד אותו לדין.
נגמרו המשחקים, לא מדובר ב-אולי, אתה כבר לא חשוד, זה לא יכול לקרות, זה כבר קורה.

כתב אישום על מעשים מגונים מחייב אותך לקחת שליטה על חייך ולהתחיל לבנות הגנה יציבה באמצעות עו"ד פלילי, המתמחה בעבירות מין ומעשים מגונים

נעצרתי בחשד לביצוע מעשים מגונים באחייניתי בת ה16.לאחר שהמשטרה והפרקליטות בחנה את הראיות, היא החליטה להגיש כתב אישום על מעשים מגונים.לפי הבנתי הראייה המוצקת ביותר שיש להם, זו העדות של הנערה עצמה.מדובר בנערה מעורערת ומתוסבכת, שנתנה עדות שקרית לחלוטין.האם אוכל לפעול נגד כתב אישום על מעשים מגונים ולהוכיח את חפותי?

בעבירות מין, גם בעבירות של מעשים מגונים, הרבה פעמים מדובר בעניין של מילה כנגד מילה.
קורבן לכאורה, למול תוקף לכאורה. הרבה כתבי אישום על מעשים מגונים, מוגשים כשעיקרם הינה עדותה של המתלוננת. אם המשטרה החליטה להגיש כתב אישום על מעשים מגונים כנגדך, סביר להניח שני דברים.

או שעדותה של הנערה מהימנה מאוד ועשתה רושם על החוקרים או שיש להם ראיות נוספות, אשר תומכות בעדותה.חשוב שתדע, הפרקליטות אינה ממהרת להגיש כתב אישום על מעשים מגונים, בטח לא כשמדובר במעשים מגונים בקטינה, אם אין להם משהו להתבסס עליו.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות, זה לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בעבירות מין ולהתחיל לבנות לעצמך הגנה.עכשיו, כשכבר הוגש כתב אישום, זו לא תחילתה של הדרך אלא כבר הליך פלילי לא פשוט.

בשלב זה הדבר העיקרי זה לפגוע באמינותה של המתלוננת.חשוב לנסות לערער את עדותה  על ידי הצגת עדויות למצבה הנפשי, הסתבכויות, שקרים מהותיים שלה בעבר.כל תחמושת שיכולה לפעול ולהוכיח שהיא בדתה את הסיפור מליבה, לצד כל ראייה שיכולה לתמוך בגרסה שלך לדברים.

הוגש נגדי כתב אישום על מעשים מגונים. מדובר בתלונה שהוגשה על ידי שכנה שלי. זו טענה שעשיתי בה מעשים מגונים בביתה, כשבאתי לדבר איתה על בעיה בבניי ןהיא מאוד מצאה חן בעיני וטיפה נלחצתי ויכול להיות שעשיתי משהו שלא כשורה. אני בחור ללא עבר פלילי, טיפה מגושם ליד בנות, האם נגזר דיני בכתב אישום על מעשים מגונים?

לפי מה שאתה מתאר, מדובר באי הבנה, אך נשאלת השאלה כיצד אי הבנה קלה, הצליחה להגיע עד כדי מצב של מעשים מגונים ועד כדי מצב ששכנתך הרגישה כי פגעת בה כל כךשעליה להגיש נגדך תלונה ויותר מזה, הפרקליטות הרגישה שיש פה בסיס להגשת כתב אישום על מעשים מגונים.בשלב זה חשוב שתצא מהמקום של אי הבנה, לא התכוונתי, מה כבר עשיתי ותתחיל להיות גלוי וברור עם עורך הדין שלך.לא מדובר יותר על אי הבנה בין בחור לבחורה, אלא בכתב אישום פלילי, אשר בסופו אתה עלול למצוא את עצמך מאחורי סורג ובריח.

בסופו של דבר הוחלט להגיש נגדי כתב אישום על מעשים מגונים, השאלה היא האם איך שהתנהגתי בחקירה הראשונה הזיק לי בדרך כלשהי ?

הכול תלוי מה אמרת. חשודים רבים מזייפים בחקירה הראשונה, גם בתוך לחץ ומחוסר ידיעה של מה רצוי ועדיף לומר (זו הסיבה שצריך לקבל ייעוץ משפטי לפני חקירה) ולכן סביר שהחוקרים לוקחים זאת בחשבון.עכשיו כשאתה עומד בפני כתב אישום על מעשים מגונים, חשוב להבין מה נאמר שם, בחקירות הראשונות, שהוביל את החוקרים למסקנה שיש דברים בגו. בשלב זה, לאחר הגשת כתב אישום, עלייך לבנות לעצמך הגנה ראויה.

חוות דעת בנושא כתב אישום על מעשה מגונה

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13