חוות דעת » עבירות מין

מעשה מגונה בכוח


דון מפיק זוטר נעצר על ידי המשטרה לאחר שהוגשה נגדו תלונה על מעשה מגונה בכוח. בחורה שהייתה איתו בצוות ההפקה התלוננה שאחרי יום צילומים ארוך, הוא תפס אותה בעת שאספו את הציוד שנשאר באתר הצילומים, דחף לה יד לחולצה, נישק אותה על פיה ואף ניסה לחכך את איבר מינו בגופה.

במהלך חקירה במשטרה התברר כי דון והבחורה יצאו בעבר ונפרדו בצורה ידידותית יחסית, אך הפרדה הייתה ביוזמתו של דון.

דון הגיע אל משרדנו כועס אך לא פחות מבולבל. מה יהיה עם העבודה שלו, החיים שלו . איך הוא עכשיו יכול להתמודד עם האשמה כזו של מעשה מגונה בכוח.

לפי טענתו היא זו שפנתה אליו וביקשה שישוחחו בפרטיות, היא זו שהתקרבה אליו וניסתה ליזום מגע והוא זה שהדף אותה ואמר לה שאין סיכוי שיחזרו וכי ישמח אם יישארו ידידים.

חשוב שתדעו: מעשה מגונה זוהי עבירה פלילית, אולם כשמדובר במעשה מגונה בכוח, החוק מתייחס לזה בחומרה רבה הרבה יותר ואתה יכול לעמוד בפני עונש של שבע שנות מעשר.

זוהי הטאקטיקה שנקטנו בטיפול בתיק של דון
רגע לפני שהוגש נגדו כתב אישום על מעשה מגונה בכוח.

התפקיד שלנו כמשרד עורכי דין פלילי, זה קודם כל לבטל את הטענה של מעשה מגונה בכוח ולאחר מכן לפעול על מנת לערער את טענת המעשה מגונה, כמו להוציא קלף ממגדל קלפים.

הכלי שעמד לרשותנו זוהי החקירה הנגדית. המשטרה ביססה את רוב התיק על עדותה של המתלוננת ועל עדות של חברה לעבודה, אשר ראתה אותה בוכה, מעט אחרי התקרית לכאורה.

חקירה נגדית ראשונה- חקירה של המתלוננת שטענה למעשה מגונה בכוח :
באמצעות שחזור של הרגעים לפני התקרית, הצלחנו להוכיח שהיא זו שייזמה את השיחה בניהם, היות ורצתה לחזור ולהיות איתו. עובדה, השיחה התנהלה במקום ציבורי יחסית, בשעות העבודה, הזמן היחיד שהם עדיין מבלים יחד.

התלוננת לא הכחישה את העובדה שאם דון היה מבקש ממנה להיפגש במקום פרטי יותר, לבד. היא לא הייתה מסרבת. אז למה לו לבצע בה מעשה מגונה בכוח, במקום ציבורי ?

אם דון רצה לפגוע בה למה שלא יעשה זאת בתנאים הטובים ביותר? יתרה מזאת, הצלחנו להוכיח כי המתלוננת לא הייתה מסרבת אם דון היה רוצה להיות איתה בקשר אינטימי, אז מדוע עליו להפעיל כוח ולבצע בה מעשה מגונה בכוח ?

חקירה נגדית שנייה- עדותה של החברה
לפי עדותה של החברה, היא ראתה את המתלוננת בוכה ונסערת באתר הצילומים, כמה דקות לכאורה לאחר שבוצע בה מעשה מגונה בכוח. פה נכנס התפקיד שלנו כיוצרי ספק סביר ואלה שמציעים דרך אחרת להסתכל על הדברים

במהלך החקירה הנגדית שאל עורך דין מטעמנו

– האם ראית סימנים לחבלה או תקיפה פיזית ?

העדה: לא, לא ראיתי. רק ראיתי אותה בוכה ונסערת.

- האם המתלוננת אמרה לך בפירוש כי החשוד פגע בה בדרך כלשהי

העדה: לא. לא דיברנו ממש, היא רק אמרה שהיא רוצה להיות לבד ושאעזוב אותה

- אז למה חשבת שזה קשור לתקיפה ?

העדה: למה זה יכול להיות קשור, הרי היא טוענת שכמה דקות לפני בוצע בה מעשה מגונה בכוח

- את יודעת שהחשוד והמתלוננת יצאו פעם ?

העדה: כן, כולם יודעים

- האם יכול להיות שהיא הייתה עצובה ונסערת בגלל שכמה דקות לפני שראית אותה,הוא אמר לה שהוא לא רוצה לחזור אליה ? אם מישהו שאת אוהבת היה אומר לך דבר כזה, זה לא היה גורם לך להיות עצובה ולרצות להיות לבד ?

העדה: (שתיקה) יכול להיות. אני מניחה שזה די פוגע.

יצירת ספק סביר זה כל מה שצריך. מעשה מגונה בכוח או כל תקיפה מינית אחרת בה אתם מואשמים, אתם צריכים עו"ד פלילי.

חוות דעת בנושא מעשה מגונה בכוח

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13