חוות דעת » עבירות מין

ענישה בעבירת מין


כאשר אדם מבצע עבירת מין, עליו לקחת בחשבון כי למעשיו יכולות להיות השלכות.
ענישה בעבירת מין אינה דבר פשוט ויש להכיר לא רק את החוק , אלא גם את הדרך הנכונה ביותר להתייחס ולפעול, בכל מקרה של עבירת מין.

חשוב שתדעו: החוק מגדיר אופי וזמן ענישה לכל עבירה, אך בפועל יכולים להילקח בחשבון שיקולים ומשתנים שונים, כך שכל מקרה לגופו. זו אחת הסיבות למה ייצוג משפטי חיוני כל כך במקרים של ענישה בעבירת מין.

איך טיפל משרדנו במקרה של אורן שעמד מול ענישה בעבירת מין
כנגד אורן בחור צעיר בן 22, הוגש כתב אישום על מעשים מגונים. במקרה המדובר הואשם אורן כי נגע באופן לא הולם הסטודנטית שבאה לסייע לו ללמוד למבחן הפסיכומטרי. בכתב התביעה נאמר כי אורן לא שמע להפצרותיה ונגע בה במקומות אינטימיים, בשעה שלמדו יחד בביתו.

כשקיבלנו את הייצוג בתיק מטרתנו הייתה לטפל בנושא הענישה. במהלך החקירות לא הכחיש אורן את האשמות המיוחסות לו, אך תשובותיו היו מבולבלות ולא תמיד בהקשר לשאלה. בחקירה פנימית שערך משרדנו, התברר כי אורן קיים יחסי מין עם נשים רבות מאוד במהלך חייו, בעיקר קשרים בתשלום. נושא המין העסיק אותו מאוד והוא בילה חלק ניכר מהיום באתרי פורנוגרפיה ואף עינג את עצמו על בסיס קבוע 4,5 פעמים ביום.

כשבנינו את האסטרטגיה על ענישה בעבירת מין זו, בחרנו לשים דגש על הצד הטיפולי, אורן הראה סימנים ברורים של מכור למין ולפיכך ביקשנו כי יפנה אותו בית המשפט למסגרת אשר יכולה לסייע לו לטפל בבעיה. לאור העובדה כי מדובר בבחור צעיר, בתחילת חייו וללא עבר פלילי, הסכים בית המשפט לקבל את קו ההגנה שנקטנו וקבע מסגרת טיפולית מתאימה.

חשוב שתדעו : כמדובר על ענישה בעבירת מין, חשוב מאוד לספק לבית המשפט אלטרנטיבה הגיונית וברת ביצוע, תוך התחשבות מלאה בקורבן. מערכת המשפט הינה מערכת מחנכת ומענישה, אך בד בבד מדובר במערכת טיפולית, המבקשת להתייחס במידת האפשר גם לנאשם.

כשמדובר על ענישה בעבירת מין, נלקחים בחשבון פרמטרים שונים כמו גיל הנאשם, אופי הסיטואציה, עברו הפלילי של הנאשם ונסיבות האירוע. כך למשל במקרה הבא

כיצד טיפל משרדנו במקרה של ים, שעמד בפני ענישה בעבירת מין
ים, קטין בן 16.5 הואשם בניסיון לאונס במהלך מסיבה של כמה חברים. לפי טענת המתלוננת היא בילתה עמו במסיבה, כאשר בשלב מסוים ניסה ים להוריד לה את החולצה ואף להכניס לה יד מתחת לחצאית. במהלך עבודה על התיק, הסתבר כי במקום היו סמים ומשקאות חריפים, מה שהשפיע הן על המתלוננת והן על החשוד.

בעת ההליך הפלילי, טען משרדנו כי המעשה נעשה שלא בצלילות מוחלטת ולא מתוך כוונה פלילית ולפיכך יש להתחשב בשיקולים אלו, כאשר באים לפסוק ענישה בעבירת מין זו.

היות ודובר בקטין בתחילת דרכו אשר אינו מוכר למשטרה ובא מבית יציב וטוב, ביקשנו להתחשב בנסיבות האירוע, מסיבה המונית בה כולם שתו ועישנו מריחואנה. אווירה מתירנית שהשפיעה גם היא על החלטתו של הצעיר במצב הנתון.

חשוב שתדעו: אין זה אומר כי תפקידו של עו"ד פלילי לתרץ או להצדיק את מעשיו של מרשו, אך בעת ענישה בעבירת מין, חשוב להציג תמונה לגיטימית, זווית ראיה נוספת לדברים. לאור המצב ולאור חרטה עמוקה ונכונות לפצות ולשפר את צעדיו מצד הנאשם, החליט בית המשפט להתחשב בו בעת מתן הענישה.

ענישה בעבירת מין יכולה לקבוע את גורלכם לזמן רב ולכן חשוב מאוד לקבל את ההגנה והייצוג המקצועי והחכם ביותר שתוכלו למצוא.

חוות דעת בנושא ענישה בעבירת מין

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13