חוות דעת » עבירות מין

מה זה עבירות מין?


עו"ד נוגה ויזל מציגה: מה זה עבירות מין?

בשנים האחרונות, אנשים רבים מוצאים עצמם חשודים בעבירות מין מסוגים שונים, אם בדרגה קלה ואם בדרגה חמורה. תחום עבירות המין הוא תחום רגיש ומורכב, שמחייב בקבלת ייעוץ ראשוני של עורך דין שבקיא בתחום עבירות מין.

מהן עבירות מין?

עבירות המין מפורטות בחוק העונשין הישראלי ובחוק למניעת הטרדה מינית ובהגדרתו נכללות עבירות הנושאות אופי מיני, בין אם במגע או בהצגת מראות מיניים. עבירות אונס, מעשי סדום או בעילת קטינים נחשבות לעבירות חמורות בעוד שמעשים מגונים נחשבים לפחות חמורים. בכל מקרה, עבירות מין מכל סוג, הן עבירות פליליות, שצפוי להן עונש מאסר והן כרוכות לעיתים גם בתשלום כספי.

אם הסתבכתם חלילה בעבירת מין כלשהי, מומלץ מאד שתתייעצו עם עורך דין מקצועי ובעל נסיון עשיר בתחום. נושא עבירות המין הוא מעורפל ופעמים רבות גבולותיו אינם ברורים, כל שכן אפילו פעולות שנעשו בתמימות כמו אמירה חברית או חיבוק, עשויות להתפרש כעבירות פליליות.

במהלך שנות פעילותי, כעורכת דין מתמחה בתחום הפלילים, ייצגתי לקוחות רבים והכנתי אותם לקראת ההליך המשפטי הכולל הכרוך בעבירות מסוג זה. חקירות משטרתיות בתחום עבירות המין הן מורכבות ומסועפות ולכן נדרש אדם מיומן שידע לפעול במקצועיות במסגרתן. במידה ונמצאתם חשודים בעבירות מין שונות, אני מציעה לכם לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ של עו"ד מקצועי בתחום.

חומרת עבירת המין

אנשים נורמטיביים רבים, וגם אנשי ציבור מסתבכים בתחום עבירות מין אם בעקבות מעידה או בעקבות פרשנות מוטעית. בעבירות המין ישנם כאמור מדרגים של חומרת העבירה, כאשר אחד מהפרמטרים המשפיעים על מידת החומרה הוא גיל הקורבן אל מול גיל מבצע העבירה.

החוק המתייחס לקיום יחסי מין בין בוגרים לקטינים מוגדר בחוק העונשין, כאשר המחוקק קבע את "גיל ההסכמה" שבו הקטינים רשאים להסכים, מבחינה משפטית, לקיום יחסי מין. בחוק העונשין גיל זה משתנה בהתאם לסוג העבירה ולנסיבותיה.

הענישה בעבירות מין כנגד קטינים

חומרה רבה מיוחסת לנאשמים בגירים שביצעו עבירות מין בקטינים. ככל שהקטין צעיר יותר והנאשם בוגר יותר, יגברו הסיכויים להחמיר בעונשו. לחקירה המשטרתית חשיבות רבה בעבירות מין כנגד קטינים וכפועל יוצא מכך ההכנה לחקירה המשטרתית והסיוע המשפטי בכל שלבי החקירה יכולים להביא לסגירת התיק או למחיקת האישום.

פנייה בשלבים מוקדמים לעורך דין שמתמחה בתחום הפלילי תסייע לבניית קו ההגנה הרצוי ולהגדרת כיווני החקירה האקטיביים. נסיוני העשיר בתחום המשפט, לימד אותי כי קבלת טיפול משפטי צמוד, כבר מראשית ההליך, היא צעד מומלץ והכרחי שמסייע לחשודים בעבירות מין להתמודד בהצלחה עם המציאות המשפטית החדשה.

חוות דעת בנושא מה זה עבירות מין?

 •  שאלות ותשובות בעבירות מין
  קרא עוד
 • מעשה סדום ללא הרשעה
  לעתים קרובות אנחנו קוראים בעיתון על אדם שביצע מעשה סדום באישה, בגבר או בקטינים ורבים האנשים שאינם מבינים את המונח לעומקו. מעשה סדום היא הגדרה משפטית שמשתמשים בה כדי לתאר החדרה של חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר או כדי לתאר ה...
  קרא עוד
 • לאחרונה עלה לכותרות מקרהו של זמר מפורסם, אשר קיים יחסי מין עם מעריצות בגילאי ההתבגרות ונחשד  בבעילה אסורה בהסכמה. לכאורה, מדובר בפרשייה עסיסית ויוצאת דופן המביאה לעיני הקוראים את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הבידור. למעשה,...
  קרא עוד
 • כפי שאתם יודעים, עבירות מין היא הגדרת מטריה רחבה ביותר לשורה ארוכה של עבירות שמוגדרות היטב על פי החוק. הרגישות החברתית והטאבו שמושם על עבירות מין, גורם לאנשים רבים להרגיש חסרי אונים מול המצב שנקלעו אליו ולכן לא מעט נאשמים מקב...
  קרא עוד
 • גדי הוא בחור בן ארבעים פנה למשרד שלי לאחר שנחשד בביצוע מעשים מגונים באחיינית שלו, בת השבע עשרה. מאחר וגדי הוא גבר נשוי ובעל שני ילדים, הגשה של כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים עלולה הייתה לפגוע בו באופן בלתי הפיך. חשוב להבין...
  קרא עוד
 •  מעשה מגונה בפומבי הוא תחום מיוחד ביותר שנכלל תחת ההגדרה הרחבה של עבירות מין, אך שונה מחלק גדול מהן בכך שבמהלך ביצוע מעשה מגונה בפומבי, לא מתקיים שום מגע פיזי בין המתלוננת או המתלונן, לבין החשודים במעשה. הדוגמאות הנפוצות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13