שחרור ממעצר בעבירות מין


לפעמים פרט מידע קטן שבהתחלה נראה כמעט לא משמעותי יכול להוציא אדם מתא המעצר וכדי להסביר לכם למה אני מתכוונת, אביא בפניכם את סיפורו של ר'. ר' הוא לוחם בגבעתי, בן טובים בן 19 בלבד שנעצר לאחר שנערה בת שבע עשרה התלוננה במשטרה כי ביצע בה מעשה סדום ומעשים מגונים.

החייל שביום אחד חרב עליו עולמו מצא את עצמו חיש מהר מאחורי סורג ובריח ומעטים האמינו כי מצבו ישתנה בקרוב. לרגע אחד לא היה ספק בלבו של החייל כי הוא חף מפשע, אבל בו זמנית הבין כי מצבו חמור.

למרות שטען בתוקף שמבלים רבים ראו אותם מתנשקים ורוקדים יחד במסיבה ולמרות שברור היה לו שכל המעשים המיניים שהתקיימו ביניהם נעשו בהסכמתה המלאה, ברור גם היה לו שסיכוייו להוכיח את כל זה קלושים ביותר.

להפוך את הקערה על פיה בזכות הטכנולוגיה

במהלך החקירה הנגדית התברר שלאחר שהמתלוננת והחשוד קיימו יחסי מין ונפרדו לבתיהם, שלחה הנערה לחשוד הודעת ווטסאפ כדי שידע שהגיעה לביתה בשלום ושלא ידאג לה. כמו כן לאחר מכן החלה ביניהם תכתובת הודעות נעימה וידידותית ביותר בלשון המעטה.

בעקבות ראיה זו הוחלט לשחרר את החשוד מהמעצר הפלילי ולהעבירו למעצר בית של שבוע. מדובר על אחד מהמקרים הראשונים בישראל שבו הודעת ווטסאפ שמשה כראייה משפטית, אך אין ספק שבהחלט לא מדובר על המקרה האחרון.

הודעת ווטסאפ מקבילה בעיני בית המשפט למכתב לכל דבר ובמקרים בהם שולח ההודעה מכחיש כי נשלחה ממכשירו יתעורר הצורך לערב את חברת הטלפוניה הרלוונטית כדי לתמוך בגרסת האדם שקיבל את ההודעה (במקרה הנ"ל לא היה בכך צורך).

ומה בנוגע לרישום הפלילי?

באופן עקרוני כל עוד התיק שנפתח נגד אותו חייל ייסגר מחוסר אשמה, הרי שלא יתבצע כל רישום פלילי. עם זאת, במידה וייסגר מחוסר ראיות, עילת הסגירה תצטרך להשתנות לחוסר אשמה.

לאחרונה הודיע החייל שהוא מעוניין להתלונן נגד הנערה אבל ישנו סיכוי לא רע שהדבר לא יצלח בידיו. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכיום לא נהוג להעמיד מתלוננות במקרים של עבירות אלימות במשפחה ועבירות מין לדין פלילי בגין מסירת הודעות כוזבות.

מוסר ההשכל הוא שעל אף שחלף מעצר אינו שכיח במקרים של עבירות פליליות, הרי שבסיוע של עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה, שחרור ממעצר פלילי אינו חסר סיכוי כי אם אפשרי בהחלט.

חוות דעת בנושא שחרור ממעצר בעבירות מין

 • שחרור עצור בעבירות מין .
  קרא עוד
 • רוב הסיכויים שאם יצא לכם לראות סרט או שניים במהלכם הגיבור הראשי נעצר ונאלץ לעבור חקירה משטרתית, אתם כבר מכירים את המשפט: "אני רוצה לדבר עם עורך הדין שלי ולפני שאעשה זאת, לא אחליף אתכם מילה". מעבר לכך שמדובר על קלישא...
  קרא עוד
 • תפקידה המהותי של המשטרה, הינו מציאת הראיות האובייקטיביות בזירת הפשע, בכדי להגיע לחקר האמת, ועל ידי כך לאתר את האשם הפלילי בביצוע העברה. על כן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן ניהול החקירה על ידי המשטרה, כאשר מתרחש אירוע פלילי. יחד עם ז...
  קרא עוד
 • חוק בית המשפט קובע כי על הדיון המשפט להתבצע על פי עקרון הפומביות, אשר נועד להעניק שקיפות ובקרה על ההליך המשפטי. על כן, מרבית הדיונים המשפטיים מבוצעים באופן בפומבי, למעט מקרים חריגים בהם הדיון נעשה בדלתיים סגורות. בנוסף לכך, עקר...
  קרא עוד
 • שחרור ממעצר הוא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הפלילי, במיוחד בכל הנוגע לחשודים או נאשמים ללא כל רקע פלילי. הכוונה היא לאנשים מן השורה שלא בהכרח ביצעו כל פשע, שמסיבות מובנות מאליהן, המדינה מעדיפה להשאיר מאחורי סורג ו...
  קרא עוד
 • אין ספק שהרשעה בעבירה פלילית יכולה לשנות את מסלול של חייו ולטלטל את כל עולמו מן הקצה אל הקצה. עבירה פלילית מהווה כתם לכל החיים, מטילה צל כבד על המשך דרכו התעסוקתית של האדם, עלולה לפרק משפחות או במילים אחרות, להסב לאדם נזק כבד ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9