מעשה סדום , סיום הליך ללא הרשעה


מעשה סדום , סיום הליך ללא הרשעה

מעשה סדום הוא אחד המעשים הנתעבים ביותר שאדם יכול לעשות לזולתו. הוא מעורר בכל אדם נורמטיבי מיאוס וסלידה. מעשה סדום מוגדר- משפטית – כהחדרת חפץ או איבר לפי הטבעת של אדם אחר כמו גם החדרה בכפייה של איבר מין לפיו של אדם אחר. אקט מיני מוגדר כמעשה סדום בהינתן אחד משניים: התרחשותו ללא הסכמת הזולת או במידה שגילו מתחת לגיל 16 (קטין). העונש בגין עשיית מעשה סדום נע בין שלוש לעשרים שנות מאסר בפועל, בהתחשב בנסיבותיו.

ייעוץ משפטי – תנאי הכרחי למיצוי הסיכוי לזיכוי

בכל מקרה בו מועלות נגד מי מכם חשדות בדבר ביצוע מעשה סדום, הצעד הראשון שעליכם לנקוט לאלתר, ללא דיחוי, הוא פנייה אל עורך דין פלילי המתמחה בעבירות מין.
בשנות עבודתי הרבות כעורכת דין פלילית הייתי עדה למקרים רבים ומגוונים\ שבהם נוכחתי לדעת עד כמה חשוב הוא גורם הזמן: פנייה מהירה הובילה, לא אחת, לעונש מופחת.

חשודים רבים אינם מודעים או אינם מבינים את חומרת האשמתם בביצוע מעשה סדום מאחר שלא התבצעה חדירה וגינאלית, מה שאומר, מבחינתם, כי לא ביצעו אונס. היות שניתן להרשיע באינוס גם בהעדר הוכחה מעבר לכל ספק סביר של חדירה והיות שאי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש אני ממליצה למי שמואשם בביצוע מעשה פלילי על רקע מיני להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום מהר ככל האפשר מהרגע שבו אתם נחשדים, חלילה, בביצוע המעשה עוד לפני פתיחת החקירה המשטרתית.

סיפורו של רוני (שם בדוי)

רוני הוא בחור נורמטיבי לחלוטין בן 23 שהשתחרר זה מכבר משירות קרבי מלא ביחידה מובחרת. ניתן להחיל עליו את ההגדרה "מלח הארץ". במסיבה של חברים מהיחידה נערך משחק 'אמת או חובה', אשר מהלכו גילה, להפתעתו, כי אחת המשתתפות במסיבה היא בתולה. בשלב מסוים במהלך הערב, כשהאווירה התחממה, ניגש רוני לבחורה וגרם לה לבצע בו מין אוראלי. חודש לאחר המקרה נוכח לדעת, לחרדתו, כי הוא מואשם בביצוע מעשה סדום.

למזלו של רוני, הוא פנה למשרדי בשלב מוקדם יחסית. הפנייה המהירה שלו אליי אפשרה לי לחקור את העניין ביסודיות, לעומק, לפרטי פרטים. במהלך החקירה התברר, כי יחסי המין בוצעו בהסכמה מלאה, ללא ניצול יחסי מרות. עוד התברר, כי התלונה הוגשה רק לאחר שחבריה הקרובים של הבחורה דיברו מאחורי גבה והפיצו עליה שמועה שהעמידה אותה באור שלילי.

בסופה של חקירה מאומצת הצלחתי לשכנע את בית המשפט, כי הנאשם חף מפשע. רוני יצא מהחקירה נקי, ללא רישום פלילי. אלמלא פנה למשרדי, ייתכן כי לא היה מצליח להיאבק על חפותו- קל וחומר להוכיחה. הוא היה עלול לשלם מחיר כבד על כישלונו. למזלו, הוא פנה אל הכתובת הנכונה בזמן הנכון וזכה להמשיך להיות אדם חופשי לא רק ללא קלון אלא כאדם שלא נמצא כל דופי במעשיו.

 

 

חוות דעת בנושא מעשה סדום , סיום הליך ללא הרשעה

1 2 3 4 5