ביטול כתב אישום בעבירות מין של קטין


ביטול כתב אישום בעבירות מין של קטין

בשנים באחרונות אנו עדים לריבוי מעשים פליליים המבוצעים על ידי קטינים. אם בעבר הלא רחוק, כל פרשה פלילית שמעורבים בה קטינים הייתה מעוררת סערה ציבורית, כיום מדובר כמעט בנורמה. בעידן בו גיל ביצוע מעשים פליליים הולך ויורד בהדרגה, מספר רב והולך של אנשים חייבים לשכור את שירותיו של עורך דין לייצוגם בעבירות שבהן מעורב קטין.

בבית הספר התיכון שבו לומד נאור מתקיימות, מעת לעת, מסיבות "על יבש". הנורמה המקובלת במסיבות באלה היא שבכל מפגש שותים, מפלרטטים ומבלים יחד בהסכמה. מוסכם ומוקפד במסיבות העדר מגע פיזי ישיר בכלל ומתחת לבגדים בפרט.

לאחר אחת המסיבות שבהן השתתף, הוגשה נגד נאור תלונה על ניסיון לאונס וביצוע מעשים מגונים. המתלוננת טענה כי נאור ניסה להפשיל את תחתוניה ובכך הפר את חוקי המסיבה. על סמך תלונתה, עיכבה אותו המשטרה לחקירה.

הוריו של נאור פנו למשרדנו, היות שהיה להם ברור כי מקרה כזה מחייב מעורבות של עורך דין המתמחה בעבירות של קטינים. נאור הואשם בעבירות חמורות , אשר עלולות להזיק לו ולהרוס את עתידו.

חשוב לדעת: כשמדובר על עבירה שמבצע קטין בקטין אחר, חשוב מאוד לפעול במשנה זהירות ובהתחשבות מרבית במצבו הפסיכולוגי הרגיש של הקורבן לכאורה.

איש אינו נוטה חסד, אינו חס ואינו מגלה חמלה כלפי אדם שתוקף נערה צעירה שעברה טראומה ומכנה אותה "שקרנית". זו הסיבה בגללה עורך דין פלילי לטיפול בעבירות קטין חייב להיות לא רק בעל מקצוע מנוסה, מאומן ומיומן, אלא אדם בעל אינטליגנציה רגשית מפותחת, שמבין בני אדם בכלל ובני נוער בפרט, אדם שיכול להוכיח חפותו של החשוד מזה ולא לפגוע בכבודה של המתלוננת מזה.

תכנון אסטרטגי הוא החרב הכי חדה בארסנל של עורך דין. במקרה של נאור, התלונה התבססה עכל כף שהוא הכריח, לכאורה, את הנערה להוריד את תחתוניה. לא ניתן היה להפריך גרסה זו, היות שבמקום היו אנשים נוספים שהיו עדים למקרה, שמעו והתערבו. המתלוננת סיפרה לחברותיה את פרטי המקרה. כמו כן, גם נאור עצמו לא הכחיש את המעשה, אך לטענתו הדברים נעשו תוך כוונה חיובית ולא תוך כוונה פלילית.

המשרד חייב לדעת לעבוד בזהירות וברגישות עם הנתונים שקיימים. הכחשה של המעשה עלולה להעמיד את נאור באור שלילי ובעיקר שקרי ולכן האסטרטגיה שצריכה להינקט היא הוכחת העדר כוונה פלילית וכי המעשה נעשה בלהט יצרים רגעי, מתוך מחשבה ותחושה שהנערה מעוניינת ורוצה לשתף פעולה.

הטיעונים שלנו היו:

•חלק הארי של האקטים מתרחשים בחדר מרכזי אחד כגון סלון, באווירה של מסיבה. נאור והנערה הלכו לבדם לחדר צדדי, רחוק ממשתתפים אחרים, מה שמחזק את הטענה שהנערה לא זה בלבד שנכפתה לעשות את המעשה המיוחס אלא שרצתה בו.

•לפי בדיקה שערך משרדנו, בכל המסיבות "החוק " גורס כי לא מסירים שום פריט לבוש. באקט בין נאור לנערה, היא הסכימה להסרת חזייתה, אך נתקפה פאניקה כאשר הוא ביקש ממנה להסיר את תחתוניה.

•כשהנערה סירבה לשתף פעולה עם חלק זה של האקט, נאור התנצל, לא לחץ עליה ולא כפה עליה דבר, אלא עזב אותה לנפשה ועזב לאלתר את המסיבה.

טיעונים אלה וטיעונים אחרים, בשילוב העובדה כי נאור מעולם לא הסתבך בפלילים ובהינתן הנסיבות המקלות בסיטואציה שבה לכאורה בוצעו העבירות , היוו למשרדנו  קרקע פורייה לגרום לביטול האישומים .


 

חוות דעת בנושא ביטול כתב אישום בעבירות מין של קטין

1 2 3 4 5