חוות דעת » עבירות אלימות

איך מתמודדים עם כתב אישום על אלימות במשפחה?


 נווה הגיע אל משרדנו לאחר שהוגש נגדו כתב אישום על אלימות. בכתב האישום טענה התביעה כי הוא מואשם באלימות במשפחה, כלפי בת זוגו וילדיו. נווה חשש מאוד כי בעקבות הגשת כתב האישום, יאסור עליו בית המשפט לראות את ילדיו, הוא היה נסער ועצבני ופחד לומר או לעשות טעות.

כתב אישום על אלימות זהו אינו דבר של מה בכך, בעיקר שכמדובר על אלימות במשפחה. אם כבר הוגש נגדך כתב אישום על אלימות, סימן שיש לתביעה בסיס איתן והיא משוכנעת ביכולת שלה להוכיח את אשמתך .

בראש ובראשונה היה עלינו ללמוד מול מה בעצם מתמודד נווה. טרם הגשת כתב אישום על אלימות, נערכו לו מספר חקירות במשטרה, כאשר לכולן הגיע ללא ייצוג משפטי. מה נאמר בחקירה, איזה מידע נמסר, האם הכחיש נווה את חלק מטענות התביעה, האם חשף קלפים מרשיעים. ברגע שאנו מטפלים בכתב אישום על אלימות, חשוב לנו לקבל את כל האינפורמציה לא רק מגורמי התביעה, אלא גם מהנאשם עצמו, על מנת להבין מול מה אנו מתמודדים.

בעדותו טען נווה כי אכן היה אלים כלפי אשתו במספר סיטואציות, אך מעולם לא הרים יד על ילדיו. עוד טען נווה כי האלימות בניהם הייתה הדדית ולא פעם גם היא הרימה עליו את ידה.

"הריבים שלנו יצאו מכלל שליטה והגיעו לאלימות פיזית הדדית" טען נווה "היא שרטה אותי , דחפה אותי והרימה עלי יד, אך היות ואני חזק יותר, היא לא הצליחה תמיד לפגוע בי."

כתב אישום על אלימות בדרך כלל מבוסס על מילה כנגד מילה. מחקירה שערכנו גילינו כי אשתו של נווה הגיעה לבית חולים פעם אחת עם כאב גב, אשר לטענתה דאז נגמר מנפילה בעת ניקיון הבית. בעת הגשת התלונה, שינתה המתלוננת את גרסתה וטענה כי כאב הגב נגרם עקב דחיפה ואלימות מצד בעלה.

התפקיד שלנו, כמייצגים של נווה בכתב אישום על אלימות, היה להוכיח כי אשתו משתמשת באירועים שאינם קשורים לאלימות, על מנת לתפור לו תיק חמור יותר.

כאשר מעבר לערעור עדותה  של המתלוננת, היה עלינו להוכיח כי היא משתמשת בילדים, על מנת להעצים את תביעתה ולגרום לו נזק ישיר. בכתב אישום על אלימות, צוין במפורש כי נווה תקף את ילדיו בכמה הזדמנויות. עוד נטען כי ילדיו של נווה מפחדים ממנו ולא מוכנים לראות או לשהות בקרבתו.

משרדנו הצליח להוכיח כי למעשה נווה היה מעורב בגידול הילדים באופן מלא, כולל עדויות של מורה וגננת , חברים ואנשים נוספים המעורבים בחייהם, אשר הצהירו על מעורבותו בגידול הילדים וכי מעולם לא ראו סממנים לאלימות או להתנהגות לא הולמת. עוד בקשנו בתגובה לכתב אישום על אלימות, כי ילדיו של נווה יפגשו עם פסיכולוגית, אשר תיתן חוות דעת מקצועית, לגבי מהות הקשר בינו לבין ילדיו. במקביל נשלח נווה לסדנת שליטה בכעסים, על מנת להתמודד עם אופיו הנוטה לרגזנות.

לאחר מאמצים רבים, הצלחנו למנוע את הרשעתו של נווה  ולסיים את הפרשה מבלי למנוע נזק לעתידו התעסוקתי .

חוות דעת בנושא איך מתמודדים עם כתב אישום על אלימות במשפחה?

 •  חוות דעת על עיכוב הליכים במשפט פלילי .
  קרא עוד
 • אין עוררין לגבי חיוניות פעילויות המשטרה בשמירה על הסדר והארגון במדינת ישראל, על כן בידי השוטרים מונחות סמכויות רבות, בכדי להגן על האינטרס הציבורי של אזרחי המדינה. כתוצאה מכך, לעיתים נעשה שימוש בלתי סביר בכוח הרב הנתון בידי המ...
  קרא עוד
 • אחד הפסוקים המפורסמים ביותר בספר משלי מתחיל במילים "מוות וחיים ביד לשון...". בעידן המודרני בו המילים שלנו יכולות להגיע לתפוצה רחבה בצורה בלתי רגילה תוך זמן קצר ולקבל תהודה שלא תמיד צפינו לה, המילים החכמות והעתיקות ה...
  קרא עוד
 • כמעט מדי יום ביומו מתעוררים תושבי מדינת ישראל לעיתוני הבוקר המדווחים על אינספור מקרים של אלימות. למעשה, בעיית האלימות במדינת ישראל כה החמירה במהלך השנים האחרונות, עד שנראה כי חרף כל הניסיונות לעקור את התופעה מהשורש, לצערנו הר...
  קרא עוד
 • כעורכת דין המתמחה בתחום הפלילי, אני נתקלת לא מעט במקרים של תלונות שווא. לצערי, גם כשהתלונה שקרית, האדם שהתלוננו עליו עשוי להסתבך בדרכים שונות בגלל המצוקה אליה נקלע בזמן המאסר וגם בשל הלחץ הנפשי שמופעל עליו. לכן, העצה החשובה ביו...
  קרא עוד
 • אם עומד כנגדך חשד או אשמה בגין ביצוע עבירת אלימות כלפי המשפחה – אלימות שמתבטאת כלפי האישה או הילדים – דע לך כי יש בכך סכנה אמיתית לגורל עתידך. כיום, עם העלייה במספר עבירות מסוג זה, כל אדם שנחשד בביצוע עבירת אלימות ב...
  קרא עוד
1 2 3 4 5 6 7 8 9