בלוג » חדשות בעולם הפלילי

כיצד שוחרר חשוד בעבירת מין בעזרת מיסרון


כיצד שוחרר חשוד בעבירת מין בעזרת מיסרון


לא אחת, פריט מידע קטן, שולי וזניח לכאורה, מתברר כמהותי וכמשמעותי, כזה שעשוי לשמש סיבה מספיקה לשחרור אדם ממעצר. להמחשה: ד', הוא לוחם בחטיבת הצנחנים, בחור שבא ממה שמכונה "בית טוב". הוא נעצר בעקבות תלונתה של נערה בת 17, אשר הגישה נגדו תלונה על ביצוע מעשה סדום ומעשים מגונים נוספים.

החייל, אשר תלונת הנערה החריבה עליו את עולמו לפתע, מצא עצמו כלוא בתא מעצר. מעטים בלבד, אם בכלל, האמינו כי הוא יוכל להשתחרר בתוך זמן קצר. לי לא היה ספק, אף לא לרגע אחד, כי החייל חף מפשע, אבל העדר הספק שלי לא הרגיע את החייל, שחש והבין כי מצבו חמור.

אף שהוא טען בתוקף כי אנשים נוספים שבילו עמו במסיבה היו עדים לכך שהוא והנערה רקדו והתנשקו במהלכה, ולמרות שהיה ברור לו שהמעשים בניהם נעשו מרצון ובהסכמה מלאה, היה לו ברור כי הוא יתקשה להוכיח זאת.

כיצד ניתן להפוך את הקערה על פיה אודות לטכנולוגיה?

במהלך החקירה הנגדית התברר, כי לאחר שקיימו יחסי מין- כאמור וכנטען, בהסכמה מלאה – הנערה שלחה לחשוד הודעת טקסט בווטסאפ על מנת ליידע אותו ולהרגיעו כי היא הגיעה לביתה בשלום וכי לא ידאג לה. בעקבות הודעה זו נמשכה בניהם התכתבות, אשר הגדרתה ותיאורה כנעימה וכידידותית היא לשון המעטה.

בעקבות ראיה זו הוחלט לשחרר את החשוד מבית המעצר ולשלוח אותו למעצר בית למשך שבוע. מדובר באחד המקרים הראשונים, שבהם הודעה שנשלחה באמצעות תכנת ווטסאפ שימש ראיה משפטית קבילה. אין ספק כי לא מדובר במקרה אחרון.

משקלה המשפטי של הודעת ווטסאפ זהה למשקלו של מכתב מכל בחינה. במקרים שבהם שולח ההודעה מכחיש כי ההודעה נשלחה ממכשיר הסמארטפון שלו יתעורר צורך לערב את חברת הטלפוניה שבה מנוי השולח על מנת לתמוך בגרסת האדם שקיבל את ההודעה ולאששה או, לחלופין, להפריך אותה ולהזימה. ( במקרה זה לא היה בכל כל צורך)
 

חוות דעת בנושא חדשות בעולם הפלילי

1 2 3 4 5 6 7