בלוג » חדשות בעולם הפלילי

מעשה מגונה בקטינה והחזקת חומרי תועבה - חצי שנה עבודות שירות


מעשה מגונה בקטינה והחזקת חומרי תועבה - חצי שנה עבודות שירות

בית המשפט עלול לחרוץ גורלות של אנשים., לטבוע על מצחם אות קין, להוציא להם שם של פושעים. רק בשבוע שעבר גזר בית המשפט את דינו של אדם שהורשע בביצוע מעשה מגונה בקטינה ובהחזקת חומרי תועבה. הוא שלח אותו לחצי שנה עבודות שירות  וחייב אותו לשלם 10.000 ₪ לקטינה.

כתב האישום מגולל את השתלשלות העניינים. על פיו, נוצרו במשך השנים קשרי ידידות חמים בין משפחות הנאשם ומהמתלוננת. המשפחות נפגשו זו עם זו בתדירות גבוהה, יצאו לבילויים משותפים בשבתות ובחגים. אמה של המתלוננת היא אלמנה- אם המוגדרת כחד הורית. היא מגדלת את ילדיה ממשכורת זעומה, שאותה היא משתכרת בעבודות ניקיון. הנאשם סייע לה בקשר עם מוסדות שונים. הוא איש מחשבים ולכן סייע לה גם להתקין במחשב שלה תוכנות שונות. בשל מסוים החל להתכתב ברשת חברתית עם בתה הקטינה.

יום אחד, בחודש ספטמבר 2012, בצהרי אחד הימים, ישב הנאשם עם המתלוננת, בתה של אותה אישה, הניח ידו על אחת מירכיה ובשלב מסוים, לטענתה, החל ללטף איברים מוצנעים בגופה. בשל מעשיו אלה הואשם בביצוע עבירה בקטינה בת 14 .

בחקירה, שכתוצאה ממנה הוחרם המחשב האישי שלו, שבו התגלו סרטונים ותמונות בעלי מאפיינים פדופיליים מובהקים, לא הוסר ספק שהתעורר בסוגיית מועד העלאת החומרים למחשבו. הנאשם זוכה מהחזקת חלק הארי של החומרים, למעט סרטון אחד ותמונה אחת. הוא הורשע בהחזקת חומר תועבה המכיל דמות של קטין בלבד.

המשרד ייצג את הנאשם. עבודת חקר מעמיקה בעברו של האיש העלתה, כי עשויות להימצא בו נסיבות מקלות: הוא איבד את אחד מילדיו בתאונת דרכים, מתנדב בעמותה לנזקקים, עברו נקי ומצבו הבריאותי רעוע. אילו היה מתייצב למשפט ללא ייצוג היה עלול לספוג עונש חמור בהרבה.
כמי שייצגו את הנאשם (אשר בשורה התחתונה הפך, אמנם, למורשע) השקענו כל מאמץ אפשרי על מנת להעמיד מול הטענות שהציגו אותו כאיש מסוכן כאדם שהוא קרבן של נסיבות חייו מזה ואדם אשר מעידה חד פעמית- שהוכחנו שהיא התמצתה בסך הכול בהחזקת חומר תועבה - אינה מצדיקה לכלוא אותו מאחורי סורג ובריח.

גם במקרים שבהם נראה, על פניו, כי לא עשויים להימצא שום טיעונים לקולת עונש צפוי – קל וחומר למניעתו – אסור להישבר !!!
 

חוות דעת בנושא חדשות בעולם הפלילי

 • גדולים וחזקים על קטינים וחלשים
  בילדותנו הרחוקה- זוכרים? דומה כי רק אתמול היה YESTERDAY – המלה שוטר הילכה עלינו אימים. אם לא תסיימו לאכול- יבוא שוטר. אם לא תתנהגו יפה- יבוא שוטר. שוטר נחשב כאמצעי איום והפחדה אולטימטיבי. כיום אין כל צורך להזמין שוטרים כד...
  קרא עוד
 • רחש בחש במח"ש שמסובבים אותנו בכחש
  התנהגותה של מח"ש פסולה ונפסדת מכל בחינה. אין בה היגיון. אין לה הצדקה. אסור לקבל כמובן מאליו את יחס של איפה ואיפה כלפי נחקרים בכלל וכלפי בכירי הקצינים במשטרה הנחקרים בפרט.  ...
  קרא עוד
 • תלונות שווא - להעמיד לדין ומיד !
  כמי שמטפלת בנושאים אלה אני מבקשת להציע כי מי שמגישה תלונת שווא תועמד לדין בגין עדות שקר. אם נשים שמתלוננות נגד גברים אל לא עוול בכפם יידעו כי הן צפויות להיאסר בגין תלונתן הכוזבת – סביר להניח כי הן יחשבו פעם נוספת ...
  קרא עוד
 • זה קורה במשפחות הכי טובות ...
  זה עלול לקרות במשפחות "הכי טובות,- במירכאות ובלעדיהן. בביתו של השכן ואף- תתפלאו?!- בבית שלכם. האדם שאינו מסוגל לפגוע אפילו לא בזבוב מסוגל, כפי שיתברר ויאושש או יופרך, מסוגל, אולי, לפגוע גם בפיל.. ...
  קרא עוד
1 2 3 4 5