בלוג » חדשות בעולם הפלילי

לשחרר את אתי אלון עכשיו !


לשחרר את אתי אלון עכשיו !

אין שום סיבה ואין כל הצדקה למנוע את שחרורה של אתי אלון לאחר שסיימה לרצות שני שליש מעונש המאסר הממושך- 17 שנה! - שהושת עליה בשל גניבת כסף. יושר והגינות מחייבים להודות: סכום הכסף שהורשעה בגניבתו הוא הון עתק. אין חולק על הצדקת העונש החמור שהושת עליה.

ערעורה של פרקליטות המדינה על החלטת ועדת השחרורים לשחררה לאחר ריצוי שני שליש מתקופת המאסר מקוממת משתי בחינות: מיחס האיפה והאיפה שיש בה לעומת היחס הסלחני, המתרפס, בפני קבלן אמיד (בועז יונה) שהמקרה שלו לא פחות חמור מהמקרה שלה.

בחינה השוואתית בין המקרה של אתי אלון ובין המקרה של בועז יונה, ההדור ונשוא הפנים, מנכ"ל חברת 'חפציבה', איש אשר כינויו אמיד' הוא נקיטת לשון המעטה, שהונה את לקוחותיו והוריד לטמיון את מאות אלפי השקלים שהשקיעו ברכישת בית מחברתו ונותרו ללא כסף וללא קורת גג, מקוממת. חרף זאת הוא זכה לניכוי שליש מתקופת מאסרו. העדר המידתיות באופן שבו נדרשת המערכת אל שני המקרים זועק לשמים (החירשים, כנראה...).

חייה של אתי נהרסו. חלק מההרס שלהם נבע מגורמים שלא היתה לא שליטה עליהם. את החלק האחר היא המיטה על עצמה. משפחתה התפרקה, בעלה עזב אותה.

אתי אלון היא אישה מרוסקת. ייסורי החרטה מוסיפים מלח על פצע קיומה. כאשר הואשמה בגניבת כספים מהבנק למסחר היא היתה בעמדת נחיתות, אשר לא אפשרה לה להגיע להסדר שעשוי היה להפחית את משך הזמן שנגזר עליה לרצותו בכלא. לא היתה לה אף לא אגורה שחוקה לפיצוי מי שנפגעו ממנה.

אלון מוגדרת כאסירה למופת. עובדה זו לא עמדה לזכותה כאשר בקשתה לניכוי שליש סורבה. יונה, שחסך ל"יום סגריר" כסף מספיק לפיצוי לקוחותיו, זוכה – מעצם הנכונות לשחרורו לאחר ריצוי שני שלי מתקופת מאסרו -למחילה, לחמלה, לסליחה. אלון, שאינה מסוגלת לשלם את הקנס (חמישה מיליון ₪!) שהושת עליה, בנוסף לתקופת המאסר הארוכה, עתידה לרצות שנת מאסר נוספת בשל כך. היכן הצדק? היכן השוויון בפני החוק ובפני ועדת השחרורים? בהעדר תשובות, שאלות אלה ייוותרו, כנראה, פתוחות כמו פצעים.

הפרקליטות , שהייתה עשויה לפתוח חלון הזדמנויות חדש בפני אתי אלון ולאפשר לה לנסות לשקם את הריסות חייה ולהתחיל חיים חדשים, הוסיפה מנגנון נעילה נוסף על דלת הברזל המסוגרת שמאחוריה היא כלואה. במקום שבו ניתן היה לצפות ממנה לגילוי חמלה, מה גם שעמדה בחלק הארי של תנאי הסף המצדיקים שחרור מוקדם, היא קיבלה מכה כואבת הוכחה שלא הכול שווים לא בפני החוק ולא בפני פרשניו.

אפילו תעמוד על בהונותיה, מנסה להגביה את קומתה ככל יכולתה, לא תגיע אתי אלון לקרסוליו של בועז יונה, אשר ישוב, כמשוער, להדיף, כאסיר משוחרר, את ניחוח מי הגילוח והבשמים היוקרתיים שבהם מבושמים פניו וגופו בעוד מאתי אלון תנדוף ותרדוף לעד צחנת הליזול של מסדרונות הכלא.
 

חוות דעת בנושא חדשות בעולם הפלילי

1 2 3 4 5 6 7