בלוג » חדשות בעולם הפלילי

למה חשוב התמחות ייעודית בייצוג בעבירות מין ?


בחירה מושכלת בעורך דין פלילי עשויה להיות ההבדל בין הרשעה (חלילה) לבין זיכוי. אם אתם נדרשים להגן על עצמכם מפני האשמה בביצוע עבירת מין, חשוב שתבחרו במשרד עורכי דין  המתמחה בנושא הרחב, המורכב והטעון הזה, המתמצה בשתי מלים – עבירות מין.

יש חשיבות-יתר לבחירת משרד עורכי דין ייעודי לטיפול בעבירת מין, הואיל ולידע, לניסיון וליכולת ההתנהלות בתיק עשויה להיות השפעה מכרעת על גורל הלקוח המיוצג.

אם וכאשר אדם נחשד בביצוע עבירת מין - כלל בסיסי ותנאי הכרחי הוא ליצור לאלתר קשר עם משרד המתמחה בתחום זה. הידע, המקצועיות והניסיון של המשרד עשויים להתברר כנכסים יקרים מפז.

בין אם אתם החשודים העיקריים, המרכזיים ואולי אף הבלעדיים בביצוע עבירת המין המיוחדת לכם ובין אם אתם משתפי פעולה או מי שנקלעו במקרה לזירת האירוע- משרד עורכי דין  המתמחה בעבירות מין עשוי לחלץ אתכם מהצרה אשר עצם החשד בכם קולע אתכם לתוכה.

המקרה של עידן

השותף לדירת הסטודנטים של עידן נחשד בסימום נשים שהזמין לדירה ובאינוסן כשהיו, לפי החשד, תחת השפעת סמים. כמו כן מיוחסת לו סחיטתן על ידי איום בהפצת תמונות שצילם כששכב עמן. הפרשה התגלתה והתפוצצה לאחר שאחת מהנשים שנוצלו ונסחטו התוודתה בפני חברה טובה שלה, אשר עודדה אותה להגיש נגדו תלונה במשטרה. התלונה פתחה תיבת פנדורה. במהלך החקירה התברר, כי נשים רבות סוממו, נאנסו ונסחטו על ידי הנאשם.

במהלך החקירה נעצר גם עידן בחשד שידע על המעשים, סייע לטשטוש ולהעלמת ראיות ושיתף פעולה בקשר השתיקה. הנחת העבודה של החוקרים התבססה על עצם היותו של עידן דייר בבית. גם אם הנחה זו אינה משוללת היגיון ואינה מופרכת על פניה לחלוטין, על מנת לבסס אשמה לא די בהנחת עבודה זו; התביעה נדרשת להוכיח כוונת מכוון ומעורבות ישירה ופעילה במעשים המיוחסים.

עידן חש שחרב עליו עולמו. הוא חש שטבעת חנק הולכת ומתהדקת על צווארו. כאשר פנה אל משרדנו הוא היה מדוכדך, על סף ייאוש. בהדרגה, לאחר שהשתכנע כי ניתן להוכיח העדר קשר שלו למקרה, הוא הבין כי יש מוצא.

על אף שהוא חלק מתחם מגורים משותף עם החשוד, אין די בעצם עובדה זו כדי להעיד באופן ישיר על ידיעת המעשים המיוחסים לו, קל וחומר על מעורבות בהם. עורך דין מטעם משרדנו הצליח להוכיח, מעבר לכל ספק, כי לעידן לא היה חלק, ולו גם זעום ומזערי, במקרים שבהם נחשד השותף. לא היה לו כל מושג מה מתחולל בדירה, גם משום שנעדר ממנה חלק ניכר משעות היום והערב, וגם משום שלבד מהעובדה שהם חולקים דירה אין בניהם קשר מכל סוג שהוא.
חלק מהמתלוננות העידו במפורש כי מעולם לא ראו את עידן, חלקן זכרו אותו במעורפל. אף לא אחת מהן טענה נגדו טענה מכל סוג שהוא, ודאי לא על היותו שותף למעשים.

עם זאת מידע שסיפק עידן שפך אור נוסף, חדש, על מעשיו של השותף ובכך הוא הפך מחשוד לעד במשפט. מי שחולל את המהפך הוא משרדנו המתמחה בייצוג בעבירות מין ומכיר את כל הדרכים להוכחת העדר קשר וחפות.

הסיוע של משרדנו הוא, לא אחת, קריטי: לעצות, להדרכה, להכוונה ולהמלצה שלו יש משקל מכריע. עידן, לדוגמה, שהסתייע בשירותי המשרד ידע מה להגיד, מתי לשתוק, וכיצד להתנהל בחקירה, באופן שלא ידבק בו אף לא שמץ חשד.

התמחות בייצוג בעבירות מין עשויה להיות הישועה שלכם ולחלץ אתכם מבוץ עמוק וטובעני, לשחרר חבל המאיים להיכרך ולהתהדק על צווארכם...

חוות דעת בנושא חדשות בעולם הפלילי

1 2 3 4 5 6 7