בלוג » חדשות בעולם הפלילי

המתלוננת הסדרתית


המתלוננת הסדרתית

הרשעה פלילית עלולה להחריב על אדם את עולמו. גלום בה פוטנציאל הרס, אשר יש בו כדי להוציא את המורשע מאיזון ולשבש את יכולת התפקוד שלו. נזקיה של הרשעה פלילית עלולים להשפיע על כל מערכות חייו של האדם, לרבות, ואולי בעיקר, על משפחתו: מעמדו בה עלול להיפגע ללא תקנה. ההרשעה עלולה לגרום לפירוק משפחתו.

נזק עלול להיגרם עוד לפני ההרשעה ואף בהעדרה, אם וכאשר אדם נעצר. עצם המעצר מטיל עליו כתם, טובע אות קין על מצחו. הכוח הכמעט בלתי מוגבל הנתון בידיה של מערכת המשפט, לעצור אנשים ולכלוא אותם מאחורי סורג ובריח במעצר מחייב שימוש בעורך דין פלילי על מנת לנסות להקל על רוע הגזרה ואולי אף לבטלה כליל, להמיר מעצר במעצר בית כל עוד לא הוכחה האשמה.

סיפורו של אהוד

אהוד חש על בשרו ועל נפשו את העצמה האדירה ואת הכוח הבלתי מוגבל של המערכת. בגיל 27 הוא הואשם בביצוע מעשה מגונה בנסיבות מחמירות בבחורה שהכיר בפאב. לאחר שהייה של חודשים במעצר, אשר אלמלא התערבותי היה עלול להימשך עוד זמן בלתי ידוע מן הסתם גם בלתי מוגבל, דרשתי עיון חוזר במקרה שלו. טענתי שאין די ראיות המצדיקות מעצר, קל וחומר ביסוס אשמה.

בבדיקה שערכתי גיליתי, להפתעתי, כי מאז תחילת המעצר שינתה המתלוננת גרסאות. בירור מעמיק יותר אפשר לי להתוודע אל עברה של הבחורה כמתלוננת סדרתית. כך או כך לא היתה סיבה להמשך מעצרו של אהוד. את החודשים עד תחילת המשפט הוא בילה בביתו, מיותר להכביר מלים על ההבדל בין שהייה במעצר לבין שהייה במעצר בית.

מי מכם שייקלעו, חלילה, למצב שבו ייעצר- גם ואולי בעיקר בהעדר הצדקה למעצר - חשוב שתדעו, כי אין סיבה להשלים עם ההחלטה ולהיכנע לה. זכותכם להיות מיוצגים על ידי עורך דין פלילי, הבקיא בכל ההיבטים של הנושא ויכול למצוא נימוקים משכנעים שיגרמו לשחרור מהמעצר, ודאי את בירור העניין בערכאה משפטית מוסמכת. הידע, המקצועיות, הניסיון והמיומנות המשפטית שלי סייעו לי לשחרר למעצר בית לא מעט נאשמים, אשר על אף ההאשמות החמורות מאוד שבהן הואשמו, שוחררו למעצר בית. אנשים רבים, לקוחותיי, עשויים להעיד על הצלחות מוכחות בשכנוע בית המשפט בהעדר הצדקה להמשך מעצרם, מה שחסך להם עגמת נפש, עלבון, השפלה ואף סבל- פשוטו כמשמעו.

נזקיו המצטברים של מעצר בהעדר סיבה מוצדקת ומספיקה, קל וחומר במקרים של מעצר שווא, עלולים להעיב על חיי העצורים ולהעכירם עד כדי ערעור נפשם לצמיתות.
 

חוות דעת בנושא חדשות בעולם הפלילי

 • גדולים וחזקים על קטינים וחלשים
  בילדותנו הרחוקה- זוכרים? דומה כי רק אתמול היה YESTERDAY – המלה שוטר הילכה עלינו אימים. אם לא תסיימו לאכול- יבוא שוטר. אם לא תתנהגו יפה- יבוא שוטר. שוטר נחשב כאמצעי איום והפחדה אולטימטיבי. כיום אין כל צורך להזמין שוטרים כד...
  קרא עוד
 • רחש בחש במח"ש שמסובבים אותנו בכחש
  התנהגותה של מח"ש פסולה ונפסדת מכל בחינה. אין בה היגיון. אין לה הצדקה. אסור לקבל כמובן מאליו את יחס של איפה ואיפה כלפי נחקרים בכלל וכלפי בכירי הקצינים במשטרה הנחקרים בפרט.  ...
  קרא עוד
 • תלונות שווא - להעמיד לדין ומיד !
  כמי שמטפלת בנושאים אלה אני מבקשת להציע כי מי שמגישה תלונת שווא תועמד לדין בגין עדות שקר. אם נשים שמתלוננות נגד גברים אל לא עוול בכפם יידעו כי הן צפויות להיאסר בגין תלונתן הכוזבת – סביר להניח כי הן יחשבו פעם נוספת ...
  קרא עוד
 • זה קורה במשפחות הכי טובות ...
  זה עלול לקרות במשפחות "הכי טובות,- במירכאות ובלעדיהן. בביתו של השכן ואף- תתפלאו?!- בבית שלכם. האדם שאינו מסוגל לפגוע אפילו לא בזבוב מסוגל, כפי שיתברר ויאושש או יופרך, מסוגל, אולי, לפגוע גם בפיל.. ...
  קרא עוד
1 2 3 4 5